Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Austrálie Great Ocean Road (Victoria)

Letenka Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road v australském státě Victoria patří mezi nejikoničtější turistické atrakce země. Tato panoramatická silnice se vine okolo úchvatných pobřežních scenérií a poskytuje návštěvníkům jedinečný pohled na krásy Australského kontinentu.

Výstavba Great Ocean Road byla započata v roce 1919 a dokončena v roce 1932. Původní účel této silnice byl zaměřen na poskytnutí práce a příležitostí návratu vojákům z první světové války, kteří zde na silnici pracovali. Dnes je Great Ocean Road jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických cílů v Austrálii.

Celá trasa Great Ocean Road je dlouhá přes 240 kilometrů a začíná ve městě Torquay, které je považováno za hlavní bránu do této oblasti. Odtud pokračuje na západ podél pobřeží, předvádějíc návštěvníkům dechberoucí výhledy na oceán, útesy a přírodní krásy.

Jedním z hlavních symbolů Great Ocean Road jsou Dvanáct apoštolů (The Twelve Apostles). Jedná se o skalní útvary, které vyrůstají z oceánu a tvoří jedinečnou a majestátní krajinu. Původně existovalo 12 útesů, ale v průběhu let bylo zničeno několik z nich kvůli erozi. Přesto jsou Dvanáct apoštolů stále považovány za nepřehlédnutelný cíl na Great Ocean Road.

Dalším vyhlášeným místem na této trase jsou Vrcholky (The Arch). Jedná se o skalní oblouk, který vytváří působivou podívanou. Návštěvníci zde mohou pozorovat nápor oceánu na útesy a jejich erodované tvary. Dalšími zajímavými místy jsou Březinové pobřeží (The Otway Ranges) s divokou přírodou, Cape Otway s majákem a mnoho úchvatných pláží pro surfování a relaxaci.

Great Ocean Road také nabízí mnoho možností pro aktivity jako je pěší turistika, jízda na kole, surfování a pozorování zvířat. Toto pobřeží je známé svojí populací koal a klokánů, kteří se vyskytují v okolních národních parcích. Často je možné zahlédnout delfíny a velryby plující kolem pobřeží, což je pro návštěvníky nezapomenutelný zážitek.

Celkově je Great Ocean Road jedinečnou a nádhernou cestou, která nabízí návštěvníkům úžasné výhledy a nezapomenutelné zážitky. Turisté z celého světa sem míří, aby objevili tuto kopírovanou kombinaci křivolakých silnic, impozantních útesů a krásné přírody. Pro ty, kteří se rozhodnou prozkoumat toto místo, je Great Ocean Road jedinečnou cestou k poznávání Austrálie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


1. Jak se dostanu na Great Ocean Road?
> Nejlepší způsob, jak se dostat na Great Ocean Road, je jet z Melbourne. Existuje několik tras přesněji přes Geelong nebo Torquay. Doba cesty z Melbourne na Great Ocean Road je přibližně 1,5 až 2 hodiny.

2. Jaká je nejlepší doba rok pro cestu po Great Ocean Road?
> Nejlepší doba pro cestu po Great Ocean Road je od března do května a od září do listopadu. Během těchto měsíců je klima příjemné a je méně turistů.

3. Jak dlouho trvá cesta po Great Ocean Road?
> Cesta po Great Ocean Road závisí na tom, kolik zastávek chcete udělat. Obecně lze říci, že cesta z Melbourne trvá celý den, pokud se rozhodnete vidět všechny zajímavosti a udělat si několik zastávek.

4. Jaké jsou hlavní atrakce po Great Ocean Road?
> Mezi hlavní atrakce patří Dvanáct apoštolů, Loch Ard Gorge, London Bridge, The Grotto, Bay of Martyrs a Město koalů. Tyto místa nabízejí úchvatné výhledy na oceán a příležitosti k procházkám a fotografování.

5. Je potřeba si předem koupit lístky na Great Ocean Road?
> Naštěstí není třeba si předem kupovat lístky na Great Ocean Road. Cesta po této silnici je zdarma a nevyžaduje žádnou formu rezervace.

6. Jaká je nejlepší doba dne pro návštěvu Dvanácti apoštolů?
> Nejlepší doba dne pro návštěvu Dvanácti apoštolů je brzké ráno nebo pozdní odpoledne. Během těchto časů je méně turistů a budete mít více místa pro prohlížení a fotografování.

7. Kde se dá ubytovat na Great Ocean Road?
> Na Great Ocean Road je dostatek možností ubytování. Můžete si vybrat mezi hotely, lázněmi, kempy a chaty. Obzvláště populární jsou ubytování v Apollo Bay a v okolí Port Campbell.

8. Je možné cestovat po Great Ocean Road veřejnou dopravou?
> Ano, je to možné, ale veřejná doprava není nejvhodnější způsob, jak po Great Ocean Road cestovat. Existují autobusové linky, které jezdí z Melbourne do určitých destinací na Great Ocean Road, ale cestování vlastním autem nebo pronajatým vozem je flexibilnější a umožňuje vám udělat více zastávek.

9. Má Great Ocean Road vstupní poplatek?
> Ne, Great Ocean Road nemá žádný vstupní poplatek. Cesta je zdarma a k dispozici veřejnosti.

10. Existují nějaké turistické průvodce na Great Ocean Road?
> Ano, existuje několik turistických průvodců, které nabízejí prohlídky po Great Ocean Road. Tyto průvodce vám poskytnou informace o historii a zajímavostech této oblasti a budou vás vést k hlavním atrakcím.


Ubytování Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road (Victoria): Kde se ubytovat a zažít nezapomenutelnou dovolenou

Austrálie, s rozsáhlou a malebnou přírodou, je jedním z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. A pokud hledáte jedinečné a fascinující místo k prozkoumání, Great Ocean Road v australském státě Victoria je pro vás tou správnou volbou. Kromě janovských obřích sequoií a překrásné Pláže Dvanácti apoštolů nabízí Great Ocean Road úchvatné scenérie, útesy, vodopády a hodně dalšího.

Pokud plánujete dovolenou na Great Ocean Road, ubytování je samozřejmě jednou z nejdůležitějších věcí, o které se musíte postarat. Existuje však mnoho možností pro všechny cestovatele s různými preferencemi. Zde vám představíme několik populárních možností ubytování na této slavné silnici.

1. Hotely a resorty: Pro ty, kteří hledají luxus a pohodlí, je zde mnoho luxusních resortů a hotelů, které nabízejí úchvatné výhledy na oceán a přístup k písčitým plážím. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí také wellness centra, venkovní bazény a restaurace s výhledem na moře, abyste si mohli opravdu užít krásy tohoto místa.

2. Kempy a karavany: Pro cestovatele s menším rozpočtem a milovníky přírody jsou kempy a karavany nejlepší volbou. Existuje mnoho kempů v blízkosti Great Ocean Road, které nabízejí základní pohodlí, jako jsou oddělené sprchy a toalety, elektrický přístup a grilování venku. Toto je ideální možnost pro ty, kteří si přejí prožít přírodu a zůstat blízko fantastických scenérií.

3. Penziony a apartmány: Pokud preferujete více soukromí a nezávislosti, penziony a apartmány jsou skvělou volbou. Tyto možnosti ubytování vám nabízejí vlastní prostor s kuchyňkou a obývacím pokojem, abyste se cítili jako doma. Mnoho z nich se nachází ve skvělých lokalitách poblíž hlavních atrakcí Great Ocean Road.

4. Bed and Breakfast: Pokud hledáte osobní zkušenost a možnost interakce s místními obyvateli, pak je zde mnoho bed and breakfast nabízejících příjemné a pohodlné zázemí. Tyto zařízení obvykle nabízejí snídani, která je často připravena z čerstvých produktů místního původu.

Nezapomeňte, že ubytování se v této oblasti rychle plní, zejména během hlavní turistické sezóny, takže je důležité rezervovat si místo včas. Doporučuje se také vyhledat ubytování, které je blízko hlavních atrakcí Great Ocean Road, abyste mohli snadno prozkoumat okolní krásu.

Great Ocean Road v australském státě Victoria je skutečně jedinečným místem na planetě. Celkově zde naleznete mnoho možností ubytování, které odpovídají potřebám různých cestovatelů. Takže nezáleží na tom, jestli preferujete luxusní pobyt v resortu, kempování nebo soukromí apartmánů, Great Ocean Road je tu pro vás, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road je jednou z nejslavnějších turistických atrakcí v australském státě Victoria a nabízí nádherné výhledy na pobřeží a oceán. Ale počasí v této oblasti je velmi proměnlivé a může zásadně ovlivnit zážitek návštěvy.

Great Ocean Road leží v oblasti, která je ovlivněna australským kontinentálním klimatem a oceánskými proudy. To znamená, že počasí zde může být velmi nepředvídatelné a měnit se během dne nebo dokonce během hodiny. Místní lidé často říkají, že mohou zažít všechna čtyři roční období během jednoho dne.

Letní období (prosinec až únor) je nejteplejší a nejsušší částí roku v této oblasti. Teploty se pohybují kolem 20-30 °C a slunečné dny jsou časté. To je ideální čas pro prohlídku pláží a užívání si pikniků na pobřeží. Nicméně, ve většině případů je moudré být připraven na překvapení a mít s sebou oblečení vhodné pro chladnější teploty nebo případný déšť.

Podzim (březen až květen) je období, ve kterém se teploty postupně ochlazují a průměrné srážky se zvyšují. Toto období je považováno za jedno z nejromantičtějších a nejfotogeničtějších, protože stromy na pobřeží se začínají vybarvovat do odstínů žluté a oranžové barvy. Je to také čas, kdy se můžete těšit na krásné západy slunce nad oceánem.

Zima (červen až srpen) je v této oblasti velmi chladná a deštivá. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C a srážky jsou běžné. Tohle je období, kdy si můžete užít dojemné pohledy na bouřlivé moře a majestátně vyhlížející útesy. Je ale také moudré být připraveni na studené a větrné podmínky.

Jaro (září až listopad) je období, kdy se začíná vracet teplo a počasí se stává nepředvídatelnější. Teploty se pohybují kolem 15-25 °C a srážky mohou být stále časté. Toto období je ideální pro prohlídku kvetoucích rostlin a vodopádů na Great Ocean Road.

Při plánování návštěvy Great Ocean Road je vždy důležité sledovat předpověď počasí a být připraven na různé podmínky. Mít při sebou oblečení vrstveného typu, pláštěnku a vhodné obuv je vždy dobrý nápad. Ať už se vydáte na výlet během léta nebo zimy, Great Ocean Road vám nabídne krásu a malebná místa, která si budete pamatovat celý život.


Dovolená Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Austrálii a nachází se ve státě Victoria. Tato silnice se stala ikonou australského cestování a patří mezi nejkrásnější pláže a krajiny, které najdete v této zemi. Tato 253 kilometrů dlouhá silnice je považována za jednu z nejscenických silnic na světě a nabízí turistům nádherné výhledy na pobřeží Jižního oceánu a mnoho dalších atrakcí.

Great Ocean Road se začala budovat v roce 1919 a stavba trvala přibližně deset let. Měla sloužit jako památník pro vojáky, kteří zemřeli během první světové války a posloužila jako zdroj pracovních míst pro mnoho bezdomových mužů. Dnes se tato silnice zaměřuje na turisty, kteří cestují do Victoria a chtějí vidět ty nejkrásnější zákoutí Austrálie.

Na Great Ocean Road najdete mnoho krásných pláží, vysokých útesů, vodopádů a mnoho dalších přírodních krás. Nejznámější atrakcí na této silnici jsou skalní útvary Twelve Apostles, které mají více než 20 metrů vysoké. Tato krajina vypadá úchvatně v každém ročním období a nabízí turistům pocit, že se ocitli v nějakém jiném světě.

Další zajímavou atrakcí na Great Ocean Road je zátoka Apollo Bay, která leží mezi městy Torquay a Cape Otway. Tato zátoka je velmi populární mezi turisty, kteří chtějí vidět těžbu perel, rybolov a zároveň se těšit z krásného výhledu.

Great Ocean Road si oblíbili nejen turisté, ale i místní obyvatelé. Tato silnice nabízí nádherné výhledy, místa pro kempování a mnoho příležitostí pro surf, windsurfing a plachtění na vodě. Navíc je možné podniknout výlet do národních parků a pozorovat tam místní zvířata, jako jsou klokani, koaly a vodní druh různých ptáků.

Pokud cestujete do Austrálie, Great Ocean Road by měla být vaším povinným cílem. Tato silnice nabízí jedinečnou kombinaci krásných krajinných útvarů, historických měst a řady aktivit, které se hodí pro každého. Nezapomeňte si s sebou přinést fotoaparát, abyste si mohli s sebou přivézt některé z nejlepších fotek, které si můžete v Austrálii pořídit.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách