Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)

Počasí Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest je jedním z nejkrásnějších australských národních parků nacházejícím se v Queenslandu. Tento deštný prales je jednou z nejrozsáhlejších a nejstarších deštných pralesů na světě a nachází se na severovýchodě Austrálie.

Jednou z nejvýraznějších vlastností Daintree Rainforest je jeho bohatá biodiverzita. Právě zde nalezneme takřka 30% australských druhů ptáků, 65% australských motýlů, 20% australských savců a 12,5% australských druhů plazů. Je to jedno z nejvýznamnějších přírodních lokalit na světě, co se týče diverzity živočišstva.

V Daintree Rainforest má velký vliv tropické podnebí. Charakteristickým rysem tohoto regionu jsou teplá a vlhká léta a mírné a suché zimy. Průměrná teplota se v ročním průběhu pohybuje mezi 23 °C až 31 °C. V letních měsících může teplota dosahovat i více než 40 °C. Zimní teploty se obvykle drží kolem 18 až 26 °C.

Dešťové srážky jsou v Daintree Rainforest obvykle vysoké. Průměrně zde spadne mezi 2 000 až 3 000 mm srážek za rok. Nejvlhčími obdobími jsou léto a začátek podzimu. V této době se prales promění v zelenou oázu s vysokou vlhkostí a místy i častými dešti. V zimě srážky klesají a převažuje sušší období.

Tato tropická vlhkost v kombinaci s hojnými srážkami vytváří ideální podmínky pro růst exotických rostlin a divoce rostoucích druhů. Daintree Rainforest je domovem mnoha ohrožených druhů květin, stromů a rostlin. Jednou z nejznámějších australských rostlin, která zde roste, je zejména obří bambus. Tento druh bambusu je jedním z nejvyšších stromů v deštném pralese.

V oblasti kolem Daintree Rainforest se nachází také mnoho turistických atrakcí a možností pro dobrodružné aktivity. Mezi nejznámější patří tzv. Daintree River Cruise, což je plavba po řece, během které se můžete potkat s krokodýly a dalšími živočichy. Dále můžete navštívit Daintree Discovery Centre, kde se můžete dozvědět více o flóře, fauně a kultuře tohoto úžasného deštného pralesa.

Daintree Rainforest je jedinečným přírodním pokladem Austrálie. Jeho bohatá biodiverzita, tropické podnebí a krásné scenérie jej činí fascinujícím cílem pro milovníky přírody z celého světa. Při návštěvě tohoto regionu se vás dočká jedinečná kombinace exotické flóry a fauny, a to vše zahalené ve vzduchu plném vlhkosti a vůní dešťového pralesa.


Ubytování Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest, který se nachází v Queeslandu v Austrálii, je jednou z nejkrásnějších a nejluxusnějších destinací pro ubytování, které Austrálie nabízí. Tato oblast je jedinečná tím, že spojuje přírodní krásu a luxusní vybavení, čímž vytváří dokonalé prostředí pro relaxaci a odpočinek.

Daintree Rainforest je jedním z nejstarších deštných pralesů na světě a je zapsán jako světové dědictví UNESCO. Tento prales nabízí nádhernou a rozmanitou floru a faunu, která je jedinečná pro tuto oblast. Díky svému unikátnímu prostředí je Daintree Rainforest domovem mnoha exotických rostlin a živočichů, včetně vzácného druhu ropuchy - černého kapustňáka, který se zde nachází pouze v této oblasti.

V Daintree Rainforest se nachází řada luxusních ubytovacích zařízení, která jsou ideální pro návštěvníky, kteří chtějí strávit svou dovolenou v příjemném a odlehčeném prostředí. Tato zařízení nabízejí širokou škálu možností ubytování, od exkluzivních přírodních chat až po luxusní boutique hotely.

Jedno z nejpopulárnějších ubytovacích zařízení v Daintree Rainforest je luxusní resort Silky Oaks Lodge. Tento resort nabízí nádherné ubytování ve vile s výhledem na řeku Mossman. Každá vila je prostorná a moderně zařízená, s vlastním balkonem nebo terasou, kde si můžete vychutnat krásný výhled na okolní přírodu. Resort také nabízí celou řadu vybavení a aktivit, včetně spa, bazénu a turistických tras pro objevování okolí.

Další možností ubytování v Daintree Rainforest je ekologická chatová osada Heritage Lodge. Tato osada je obklopena přírodou a nabízí jedinečný zážitek ze života v deštném pralese. Chaty jsou postaveny s využitím přírodních materiálů a jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením. Chatová osada také nabízí různé ekologicky šetrné aktivity a výlety, jako je noční procházka pralesem nebo plavba po řece.

Nezáleží na tom, které ubytovací zařízení si vyberete, dovolená v Daintree Rainforest vás zaručeně okouzlí. Každý den zde můžete objevovat nové krásy přírody, procházet se po dobrodružných turistických trasách, plavat v pralesních řekách a relaxovat v luxusu vašeho ubytování. Daintree Rainforest je ideální destinací pro ty, kteří hledají jedinečný a luxusní zážitek v přírodním prostředí.


Letenka Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest v Queenslandu je překrásný a magický les, který se nachází v severní části Austrálie. Tento místní les byl v roce 1988 zařazen do seznamu světového dědictví UNESCO. Tento les je nejstarší a současně i největší kontinentální džunglí na světě. Znám je také pod názvem "zelené plíce" díky vysokému počtu rostlin.

Mnoho turistů plánuje své cesty do Austrálie kvůli návštěvě Daintree Rainforest. Mezi hlavní atrakce a zvláštnosti tohoto lesa patří množství vodopádů, obrovské listí a rostliny, velké množství zvířat, jako jsou klokan, kangeru a koala.

Daintree Rainforest nabízí také spoustu krásných procházek a turistických tras, což ho činí oblíbenou destinací pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout nádhernou flóru a faunu.

Pokud plánujete cestu do Daintree Rainforest, můžete rozhodnout mezi několika možnostmi, jak se tam dostat. Jeden z nejpopulárnějších způsobů je přímý let z hlavního města Sydney do přilehlého letiště Cairns. Poté můžete pronajmout auto a vyrazit směrem k Daintree Rainforest. Existují také pravidelné autobusové spoje z Cairns.

Při plánování svého výletu do této krásné destinace, se nezapomeňte informovat o místních pravidlech a úctě k přírodě. Daintree Rainforest je nenahraditelná, obdivuhodná a kouzelná část Austrálie a jedno z míst, které si turisté určitě nenechají ujít.


Dovolená Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


Daintree Rainforest je jedním z nejkrásnějších míst v australském Queenslandu. Tento jedinečný deštný prales se táhne podél Severního pobřeží Austrálie a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin.

V Daintree Rainforest se nachází spousta aktivit, které můžete během své dovolené v Queensladnu podniknout. Jednou z nejoblíbenějších z nich je vodopád Mossman Gorge. Tento nádherný vodopád se nachází v hloubi deštného pralesa a jeho voda proudí mezi obrovskými kameny. Pro turisty jsou zde připraveny různé turistické trasy, aby si mohli návštěvníci vodopád prohlédnout a osvěžit se v chladné vodě.

Další příležitost, jak objevovat Daintree Rainforest, je průzkum pralesa. Zde si můžete pronajmout průvodce nebo si zvolit své vlastní dobrodružství. Můžete si vybrat z různých tras a podél nich objevovat různé druhy zvířat a rostlin. Můžete například potkat klokana červeného nebo sladkovodní krokodýla.

Pokud hledáte více adrenalinových zážitků, můžete si dopřát také výlet lodí. V okolí Daintree se nachází mnoho úchvatných pláží, kde můžete pozorovat krokodýly, želvy a různé druhy delfínů. Při plavání v oceánu se můžete dokonce setkat se žraloky, ale nemusíte se bát – jsou to obvykle menší druhy žraloků a nebezpečné setkání je velmi nepravděpodobné.

Pokud chcete být v deštném pralese delší dobu, můžete si pronajmout kemp a nocovat pod hvězdami. Návštěva Daintree Rainforest je dobrá příležitost pro všechny, kteří se chtějí naučit více o jedinečném australském životním prostředí. Může to být také skvělá příležitost pro fotografování a pro zmapování fascinující fauny a flóry.

Celkově lze říci, že návštěva Daintree Rainforest v Queensladnu je jedinečnou a nezapomenutelnou zkušeností, kterou byste si neměli nechat ujít. Je to skvělé místo pro dovolenou, kdy se chcete na chvíli zastavit a poznat nové věci a zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Daintree Rainforest (Queensland)


1. Kde se nachází Daintree Rainforest?

Daintree Rainforest se nachází v Queenslandu, v severovýchodní části Austrálie.

2. Jaká je rozloha Daintree Rainforest?

Daintree Rainforest pokrývá rozlohu přibližně 1 200 km².

3. Jak se tam dostanu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Daintree Rainforest, je půjčit si auto a jet po silnici Captain Cook Highway z Cairns, která vede přímo do oblasti.

4. Jaké aktivity mohu v Daintree Rainforest podniknout?

V Daintree Rainforest můžete podniknout různé aktivity, jako je procházka po stezkách, pozorování volně žijících živočichů, jízda na lodi po řece Daintree, výlety do korálového útesu či návštěva aboriginských kulturních míst.

5. Jaká zvířata můžu vidět v Daintree Rainforest?

V Daintree Rainforest žijí různé druhy zvířat, včetně klokana possums, klokani, koalinů, různých druhů hadů, krokodýlů, a mnoho dalších unikátních druhů.

6. Můžu se tam ubytovat?

Ano, v Daintree Rainforest je možné se ubytovat v různých typech zařízení, včetně hotelů, resortů, lodží nebo kempů.

7. Jaké jsou vhodné časy pro návštěvu?

Ideální časy pro návštěvu Daintree Rainforest jsou období sucha, tedy od června do října. Během deštivého období (listopad až květen) může být přístup na některé oblasti omezen.

8. Jak se odtud dostanu na korálový útes?

Daintree Rainforest se nachází poblíž korálového útesu, takže si můžete zajistit výlet na korálový útes například z města Port Douglas, které je nedaleko.

9. Je nutné se předem registrovat či si koupit vstupenku?

Většina oblastí Daintree Rainforest je veřejně přístupná bez nutnosti registrace nebo zakoupení vstupenky. Jsou však i některé privátní oblasti, kde je možné, že bude potřeba zakoupení vstupenky nebo rezervace.

10. Je návštěva Daintree Rainforest vhodná i pro děti?

Ano, návštěva Daintree Rainforest je vhodná i pro děti. Existují speciální rodinné trasy a aktivity, které jsou zaměřeny na zábavu a vzdělávání pro děti všech věkových skupin.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách