Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Arménie Noravank

Dovolená Arménie Noravank


Dovolená v Arménii je jedinečným zážitkem, který nabízí návštěvníkům nejen nádhernou přírodu, ale také bohatou historii a kulturu. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Arménii je klášter Noravank.

Noravank se nachází ve skvostném údolí přibližně 120 kilometrů od hlavního města Jerevanu. Klášter je postaven na okraji hodovního kaňonu a je obklopen úchvatnými skalami, což vytváří malebné prostředí pro turisty i poutníky.

Klášter Noravank pochází z 13. století a je považován za jedno z nejvýznamnějších středověkých architektonických a sakrálních míst v Arménii. Jeho hlavní budovy jsou postaveny z růžového sandstone, což dodává klášteru jedinečnou estetiku. V klášteře se nachází také hrobka rodu Orbelyan, významné aristokratické arménské rodiny.

Turisté mohou v klášteře Noravank prozkoumávat četné kaple a kostely, které představují architektonický vývoj Arménie. Jedním z nejvýznamnějších je Svatyně sv. Karapeta, která je považována za nejstarší stavbu kláštera. Interiér této svatyně je zdoben freskami a sochami, které ilustrují bohatou náboženskou tradici Arménie.

Noravank je také oblíbeným místem pro poutníky, kteří sem přicházejí hledat duchovní obnovu. Klášter je považován za symbol pravoslavného křesťanství v Arménii a poskytuje klidný a mírový útočiště pro modlitby a meditaci.

Kromě historického a náboženského významu je Noravank také ideálním místem pro dovolenou pro příznivce outdoorových aktivit. Skalnatá krajina a okolní kaňon nabízejí možnosti pro pěší turistiku a horolezectví. Z vrcholu kaňonu je úchvatný výhled na široké údolí a okolní hory. Tento sportovní rajon je oblíbeným cílem pro turisty, kteří se rádi vydávají na dobrodružné výpravy.

Navštěva Noravanku by měla být součástí každé dovolené v Arménii. Tento klášter je nejen historickým a náboženským dědictvím, ale nabízí také úžasný zážitek z krásné přírody a outdoorových aktivit. Bez ohledu na to, zda jste milovník historie, cestovatel nebo adrenalinový nadšenec, Noravank je místem, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost při cestování v Arménii.


Ubytování Arménie Noravank


Arménie je země bohatá na historii a kulturní dědictví. Jedním z krásných míst, které můžete navštívit při cestě po Arménii, je klášter Noravank.

Noravank se nachází ve stejnojmenné soutěsce v oblasti Vajots Dzor, asi dvě hodiny jízdy od hlavního města Jerevanu. Klášter je známý svou unikátní architekturou a nádherným okolním krajinou.

Historie kláštera sahá až do 12. století, kdy byl postaven významným arménským řádem Orbelyanů. Noravank se stal duchovním a kulturním centrem regionu, kde byli vzděláváni mniši a vytvářeny cenné rukopisy.

Klášter je postavený na skále a je obklopený horskými vrchy. Jeho hlavní výstavní částí je Svatý Jiří kostel, který je přístupný po strmém schodišti. Tento kostel se vyznačuje jednoduchou, ale krásnou architekturou a je zdobený pestrými freskami, které vyprávějí biblické příběhy.

Další zajímavou součástí Noravanku je katolikát Boloraberd, který stojí vedle Svatého Jiří kostela. Katolikát byl postaven v roce 1339 a sloužil jako rezidence arcibiskupa.

Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je okolní krajina kolem kláštera ideální. Hory nabízejí vynikající příležitosti pro pěší turistiku, horolezectví a jízdu na kole. V blízkosti kláštera také najdete přírodní památku "Kámen starce" - obrovskou balvanovou formaci, která je oblíbeným místem pro focení mezi turisty.

Pokud se rozhodnete navštívit Noravank, není problém se v okolí ubytovat. Můžete si vybrat mezi mnoha hotely a penziony, které nabízí pohodlné ubytování a výhled na malebnou krajinu. Některé z těchto ubytovacích zařízení se nacházejí ve vesnicích poblíž kláštera a nabízí autentický zážitek s arménskou kulturou.

Noravank je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších klášterů v Arménii. Jeho kombinace historie, architektury a okolní přírody ho dělá opravdu hodným návštěvy. Pokud se chystáte na cestu do Arménie, určitě nezapomeňte zařadit Noravank na svůj itinerář.


Počasí Arménie Noravank


Arménie je zemí, která se nachází v jižní Asii mezi dvěma velkými horami - Kavkazem na severu a Arménskou vysočinou na jihu. Díky své geografické poloze je Arménie obklopena nádhernou přírodou, což zahrnuje také různé klimatické podmínky. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za to navštívit, je region Noravank.

Noravank se nachází v provincii Vajots Dzor, která je známá pro své bohaté krajinné scenérie a úžasné kulturní dědictví. Region Noravank leží v údolí řeky Amaghu, obklopeném krásnými skalnatými útvary a travnatými pláními.

Co se týče počasí, Noravank zažívá typické kontinentální klima s horkými léty a chladnými zimami. Léto zde přináší teploty kolem 25-30°C, přičemž mohou občas dosáhnout až 35°C. Noci jsou příjemně chladné, takže se můžete těšit na odpočinek po celodenním objevování regionu. Klima v létě je obecně suché, takže neočekávejte časté deště.

Na podzim, především v říjnu a listopadu, můžete být svědky ohromujících zbarvení listí, které přecházejí od jasně zelené na červenou, oranžovou a žlutou. Teploty v tomto období se pohybují mezi 15-20°C během dne a kolem 5-10°C v noci.

Zima v Noravanku je chladná a zasněžená. Teploty klesají na přibližně -5 až -10°C, ale mohou dosáhnout ještě nižších hodnot, zejména v horách. Místní krajinu pokrývá sníh, což vytváří nádhernou zimní atmosféru. Zimní období je také ideálním časem pro příznivce lyžování a snowboardingu.

V jarních měsících se Noravank probouzí k životu. Teploty se postupně zvyšují na příjemných 10-15°C, a příroda se začíná zelenat. Květen a červen jsou ideálními měsíci pro návštěvu, kdy můžete pozorovat rozkvétající květiny a nádhernou vegetaci.

Celkově lze říci, že Noravank a celá Arménie nabízí fascinující a rozmanité počasí po celý rok. Každé roční období má své vlastní kouzlo a nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat krásy této země. Při plánování cesty do Noravanku je důležité vzít v úvahu aktuální počasí a obléknout se odpovídajícím způsobem, abyste si mohli plně užít své putování touto malebnou oblastí.

Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit Noravank, bude to určitě nezapomenutelný zážitek, který kombinuje přírodní krásu s historickým a kulturním bohatstvím Arménie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Noravank


1. Jak se dostat do Noravanku?
Odpověď: Noravank se nachází asi 120 km jižně od hlavního města Jerevanu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je cestou taxíkem nebo pronájmem automobilu. Existují také organizované zájezdy a pravidelné autobusové spoje.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Noravanku?
Odpověď: Většina turistů platí vstupní poplatek ve výši 1000 Arménských dramů (cca 2 eura). Pro děti a studenty jsou poskytovány slevy.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Noravanku?
Odpověď: Noravank je otevřen každý den od 9:00 do 18:00. V některých obdobích může být otevírací doba prodloužena v závislosti na sezóně.

4. Je možné se v Noravanku ubytovat?
Odpověď: V samotném areálu Noravanku nejsou žádné ubytovací možnosti. Avšak v okolí se nachází několik hotelů a penzionů, kde si můžete rezervovat ubytování.

5. Jak dlouho bych měl strávit v Noravanku?
Odpověď: Většina návštěvníků stráví v Noravanku asi 1-2 hodiny. To zahrnuje prohlídku kláštera, procházku po okolní krajině a pořízení fotografií.

6. Existuje nějaká restaurace nebo kavárna v Noravanku?
Odpověď: Ano, poblíž Noravanku se nachází restaurace a kavárna, kde si můžete odpočinout a posilnit se po prohlídce kláštera.

7. Je v Noravanku povoleno fotografování?
Odpověď: Ano, fotografování je povoleno v celém areálu Noravanku. Je však důležité dodržovat pravidla a respektovat soukromí místních obyvatel.

8. Existují v Noravanku průvodci?
Odpověď: Ano, v Noravanku jsou dostupní průvodci, kteří vám mohou poskytnout podrobné informace o historii a architektuře kláštera.

9. Jaké další turistické atrakce se nachází v blízkosti Noravanku?
Odpověď: V blízkosti Noravanku se nachází další zajímavé turistické atrakce, jako je klášter Tatev, archeologický komplex Zvartnots a skalní klášter Areni-1.


Letenka Arménie Noravank


Noravank je malá vesnice nacházející se v Arménii, která je proslulá svým klášterem stejného jména. Klášter se nachází na úbočí soutěsky Darichay, v provincii Vajoc Dzor, nedaleko města Jerevan.

Původní klášter Noravank byl postaven v 9. století, avšak v průběhu staletí byl několikrát přestavován a rozšířen. Klášter je unikátní svou architekturou a uměleckými prvky, které jsou typické pro arménskou středověkou sakrální architekturu. Je zde možné spatřit mnoho krásně zdobených portálů, reliéfů a soch, které dokládají bohatou historii kláštera.

Klášter Noravank je také známý pro svou polohu a nádherné okolní scenérie. Nachází se uprostřed skalnatých hor, což klášteru dodává surrealistický a působivý vzhled. Při procházce kolem kláštera můžete obdivovat malebné výhledy na okolní přírodu, která je bohatá na horské kopce, zelené údolí a rozkvétající květiny. To vše přispívá k jedinečnému a klidnému prostředí kláštera, které je ideální pro relaxaci a meditaci.

Noravank je také důležitým duchovním centrem pro arménské křesťany. Každoročně sem z celé Arménie a zahraničí přicházejí poutníci, aby se zde modlili, slavili bohoslužby a prožívali duchovní obnovu. Pro ty, kteří mají zájem o duchovní zážitek, je možné navštívit klášter a zapojit se do bohoslužeb, které jsou pravidelně konány.

Kromě historického a náboženského významu je Noravank také turisticky atraktivním místem. Klášter a jeho okolí jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a přitahují každoročně desetitisíce turistů. Lidé sem přicházejí, aby objevili zázraky arménské architektury, prozkoumali místní kulturu a tradice a také si užili jedinečnou atmosféru tohoto klidného místa.

Pokud plánujete návštěvu Arménie, rozhodně byste neměli vynechat klášter Noravank. Bez ohledu na to, zda jste zájemcem o historii, kulturu nebo přírodu, toto místo vám nabídne všechny tyto zážitky a mnohem více. Letenka do Arménie je tak jedinečnou příležitostí prozkoumat klidnou a nádhernou krajinu tohoto zeměpisného regionu a objevit bohatou a fascinující historii arménského lidu.

Ať už se rozhodnete přijet do Arménie kvůli klášteru Noravank, nebo jiným důvodem, je to jistě cesta, která vám otevře oči a srdce pro bohatství této země. Nezapomeňte si také vychutnat arménskou kuchyni a poznat pohostinnost místních obyvatel. Arménie a klášter Noravank čekají na vaši návštěvu!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách