Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Počasí Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Patagonie, tá nádherná a pohádková část Argentiny, je známá svou ohromující přírodou a rozmanitým klimatem. Patagonie se táhne přes území v jižní části Argentiny a Chile a je domovem některých z nejúchvatnějších a nejpanoramatičtějších scenérií na světě. V těchto divokých a odlehlých krajích nabízí Patagonie neopakovatelné zážitky, zvláště co se týče počasí.

Město Bariloche, ležící v argentinském kusu Patagonie, je známé svými malebnými jezery, hrázemi a horskými vrcholy. Klima v této oblasti je chladné a deštivé, s teplotami od 0 °C do 10 °C v zimě (červen až srpen) a od 10 °C do 20 °C v létě (prosinec až únor). Nejlepší čas na návštěvu Bariloche je v období jara (září až listopad) nebo na podzim (březen až květen), kdy jsou teploty mírnější a méně srážek.

El Calafate, další důležité město v argentinské Patagonii, je branou k fascinujícímu Národnímu parku Los Glaciares. Toto místo přitahuje návštěvníky z celého světa díky svému hlavnímu lákadlu - monumentálnímu ledovci Perito Moreno. Počasí v El Calafate je chladné po většinu roku, s teplotami v průměru kolem 0 °C až 10 °C během zimy (červenec a srpen) a od 10 °C do 20 °C v průběhu léta (prosinec až únor). Nejvíce srážek zde napadá v letním období. Nejlepší čas na návštěvu El Calafate je na jaře (září až listopad), kdy se teploty zvyšují, a na podzim (březen až květen), kdy krajinu zbarvuje sytě oranžové listí.

Ushuaia, známá jako "Konec světa", je nejjižnějším městem na světě a leží na ostrově Ohňová země. Tento okouzlující koutek Argentiny má oceánské klima s velkými výkyvy teplot. Průměrné teploty se pohybují od -1 °C do 9 °C v zimě (červenec a srpen) a od 5 °C do 15 °C v létě (prosinec až únor). Ushuaia je známá také svými bouřemi, které mohou nastávat během celého roku. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu tohoto regionu je období jara (září až listopad), kdy se teploty zvyšují a vítr a srážky jsou méně intenzivní.

Patagonie nabízí návštěvníkům nejen úchvatné scenérie, ale také rozmanité a někdy nepředvídatelné počasí. Neexistuje dokonalý čas na návštěvu všech těchto míst, ale počasí je významným faktorem při plánování cesty do této oblasti. Bez ohledu na roční období se však můžete těšit na neuvěřitelné zážitky, které vám Patagonie nabídne.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Patagonie?

Nejlepší doba na návštěvu Patagonie je mezi zářím a březnem, kdy je tam léto. V tomto období jsou teploty příjemné a méně pravděpodobné jsou silné větry a sněhové bouře, které mohou ovlivnit vaše aktivity.

2. Jak se nejlépe dopravit po Patagonii?

Doporučujeme pronajmout si vlastní auto a najezdit se po Patagonii. Doprava mimo velká města je méně častá a autobusy mohou být plné a pomalé. Existují také taxislužby, ale jsou dražší.

3. Co si sebou vzít na Patagonii?

V létě si vezměte lehké oblečení, spodní prádlo, trekové boty, nepromokavou bundu a nepromokavé kalhoty, sluneční brýle, opalovací krém a klobouk. V zimě si vezměte teplé oblečení, čepici a rukavice.

4. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Bariloche?

Nejlepší turistické atrakce v Bariloche zahrnují Cerro Catedral pro lyžování, Nahuel Huapi National Park pro pěší turistiku a pozorování zvěře a pěší túry na poloostrov Llao Llao.

5. Co vidět v El Calafate?

V El Calafate je nejpopulárnějším místem sledování ledovce Perito Moreno, návštěva Národního parku Los Glaciares, kde si můžete prohlédnout další impozantní ledovce a výlety na jezera Argentinského jezera.

6. Co vidět v Ushuaia?

V Ushuaia můžete navštívit Hlavní náměstí 9. července, národní park Tierra del Fuego, zde objevíte rozmanitou faunu a florou a projížďky po kanálu Beagle.

7. Jaké jsou nejlepší aktivity v Patagonii?

Patagonie nabízí mnoho aktivit jako například pěší turistiku, horskou cyklistiku, lyžování, snowboarding, obhlídku ledovců, pozorování zvěře a mnoho dalších. Zamilovaným párim Urku monument a Laguna Esmeralda nebo Laguna Nimez.

8. Jak si zajistit ubytování v Patagonii?

Výběr ubytování v Patagonii zahrnuje hotely, hostely, chaty a kempy. Většina míst nabízí možnosti online rezervace.

9. Jaká je místní měna a jaké jsou náklady na život v Patagonii?

Místní měna v Argentině je argentinský peso. Náklady na život v Patagonii mohou být poměrně vysoké, ale většina míst nabízí cenově přijatelné volby ubytování a stravování.

10. Je nutné mluvit španělsky?

V Patagonii mluví většina lidí španělsky, takže komunikování by mohlo být obtížné, pokud neznáte alespoň základní španělštinu. V turistických oblastech však většina lidí mluví anglicky.


Dovolená Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentina Patagonie je jedním z nejkrásnějších míst na planetě. Toto území, nacházející se na jihu Argentiny, je bohaté na divokou a rozmanitou přírodu, překrásné scenérie a skvělé možnosti na dovolenou. Pokud máte chuť na výpravu do této části světa, připravili jsme pro vás inspiraci, kam vyrazit.

Bariloche

Bariloche je letoviskem uprostřed parku Nahuel Huapi, který se rozprostírá na území 7000 kilometrů čtverečních. Okolní krajina tvoří hory, jezera a lesy, které nabízí možnosti k spoustě outdoorových aktivit. V létě je zde možnost turistiky v horách, zimní sportovní aktivity v okolí zasněžených kopců, kajak, windsurfing atd. Mezi jedny z nejpopulárnějších aktivit patří výlet k jezeru Nahuel Huapi, jízda na lanovce Cerro Otto a návštěva historického centra města.

El Calafate

El Calafate se nachází blízko hranic s Chile a je nejlepším místem pro průzkum ledového pole Perito Moreno. Ledovcový systém ve Vysokých Andách se rozprostírá přes oblast velkou jako stát Rhode Island a tvoří osudnou atrakci. Na rozmezí 30 let se tento ledovec snížil o 18 km a každý den se stále mění. Nejlepší čas na návštěvu je obvykle koncem léta a začátkem podzimu, kdy je klima ideální. Kromě toho je El Calafate obklopeno horami, jezery a přírodními parky, jako například Národním parkem Los Glaciares.

Ushuaia

Ushuaia, nejjižnější město na světě, se nachází na ostrově Tierra del Fuego a je považováno za bránu do Antarktidy. Je to dobře známé místo, kde se setkávají dvě největší oceány, Atlantický a Tichý. Zde si můžete užít mnoho aktivit, jako například výlety lodí, kajak, turistika a horská kola. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je výlet do národního parku Tierra del Fuego, který je domovem pro překrásné scenérie a druhovou rozmanitost, jako jsou třeba tučňáci, kormoráni a lvi mořští.

Celkově můžeme říci, že Argentina Patagonie nabízí nespočet možností na dovolenou. Od horských vrcholků a ledovců až po pralesy a stepi je zde něco pro každého. Tak si vezměte batoh, připravte svou kameru a vydejte se na cestu po této nádherné části světa.


Ubytování Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentina Patagonie je jedinečným a malebným místem, které nabízí nádhernou přírodu a jedinečné zážitky. Tento region se nachází na jižní části Argentiny a je domovem několika slavných měst včetně Bariloche, El Calafate a Ushuaia. Pokud plánujete navštívit tyto krásné destinace, měli byste vědět, že výběr ubytování je klíčovým faktorem pro váš příjemný pobyt.

Bariloche, známý také jako "Argentinská Švýcarsko", je obklopen Andami a nachází se u jezera Nahuel Huapi. Toto město je především populární pro své vrcholky, jelikož se nachází v blízkosti národního parku Nahuel Huapi. Protože je to oblíbené turistické středisko, zde najdete mnoho různých typů ubytování. Od luxusních hotelů s výhledem na jezero a hory až po útulné horské chaty a penziony, veškeré potřeby návštěvníků jsou zde uspokojeny.

El Calafate, další důležité město v Patagonii, je známé především svými ledovci. Toto město je bránou do národního parku Los Glaciares, kde najdete jednu z nejslavnějších památek v regionu - Perito Moreno. Pobyt v El Calafate vám umožní prozkoumat tuto přírodní krásu a další ledovce v této oblasti. V tomto městě najdete různé možnosti ubytování, od pohodlných hotelů až po hostely a apartmány.

Ushuaia, která je považována za nejjižnější město na světě, je dalším důležitým bodem návštěvníků v Argentině Patagonie. Nachází se na samém konci světa a je výchozím bodem pro výpravy do Antarktidy. Ushuaia je také bránou do národního parku Tierra del Fuego, který nabízí nádherné výhledy na fjordy, vodopády a přírodní rezervace. Když jde o ubytování, město nabízí různé možnosti, od luxusních hotelů až po útulné horské chatky s výhledem na moře.

Při výběru ubytování v Argentině Patagonie je důležité vzít v úvahu své potřeby a preference. Pokud máte rádi přírodu a chcete strávit čas v národních parcích, může být vhodné zvolit hotel nebo penzion v blízkosti těchto oblastí. Pokud preferujete pohodlí a luxus, měli byste se zaměřit na hotely s vyšším standardem a širokou nabídkou služeb.

Při rezervaci ubytování v Argentině Patagonie je dobré začít co nejdříve, zejména pokud navštívíte populární místa, jako je Bariloche, El Calafate a Ushuaia. Tyto destinace jsou velmi oblíbené a mohou být rychle vyprodané, zejména během hlavní turistické sezóny, která trvá od listopadu do března.

V každém případě vám ubytování v Argentině Patagonie poskytne útulné a pohodlné zázemí pro vaše dobrodružství v této nádherné části světa. Nezáleží na tom, jestli rádi objevujete ledovce, pohoru, jezera nebo se pouštíte do dobrodružných výletů, vhodně zvolené ubytování vám umožní odpočinout si a nabrat nové síly po dni plném zážitků.


Letenka Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Patagonie je jedním z nejkrásnějších regionů na světě, který se nachází na jihu Argentiny a částečně i na území Chile. Tato oblast je proslulá svými nádhernými scenériemi, majestátními horami, ledovci, jezery a neuvěřitelnou divokou přírodou. Jedním z nejlepších způsobů, jak tyto úžasné krajiny poznat, je cestování po Patagonii letecky. Argentina nabízí lety do tří populárních patagonských destinací – Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche je malebné město ležící na břehu jezera Nahuel Huapi, v centrální části argentinské Patagonie. Tato oblast je známá svým horským prostředím a je velmi populární mezi nadšenci letních i zimních sportů. V zimě můžete vyrazit na svahy světoznámé lyžařské oblasti Cerro Catedral, zatímco v létě si můžete užívat aktivit jako je pěší turistika, cyklistika a vodní sporty na jezeře. Bariloche je také známé svou čokoládovou výrobou a kavárnami, které nabízejí vynikající čokoládové produkty.

El Calafate je malé město, které je výchozím bodem pro návštěvu ledovce Perito Moreno, jedním z největších turistických lákadel Patagonie. Tento impozantní ledovec je součástí národního parku Los Glaciares a je jedním z mála na světě, který je aktivní a stále se pohybuje. Návštěva tohoto ledovce je nezapomenutelným zážitkem, který vás přenese do jiného světa plného modře zářícího ledu, pádů ledových křišťálů a oslnivé krásy přírody. Po prohlídce ledovce se můžete vrátit do El Calafate, kde si můžete pochutnat na chutné místní kuchyni a relaxovat v příjemných ubytovacích zařízeních.

Ushuaia, známá také jako „konec světa“, je nejjižnějším městem na světě a nabízí úchvatné scenérie, které vás zcela ohromí. Město je obklopeno pohořím a leží na břehu Beagleova průlivu. Jedním z hlavních lákadel Ushuaii je návštěva Národního parku Tierra del Fuego, který nabízí nekonečné možnosti pro pěší turistiku, turistiku na sněžnicích a jízdu na horském kole. Průvodce vás provede přes lesy, horské vrcholy a vodopády, zatímco budete obklopeni nádhernou patagonskou přírodou. V Ushuaii také najdete historické muzeum, které zachycuje historii regionu a bývalé věznice, která je dnes turistickou atrakcí.

Letenky do těchto tří destinací v Patagonii vám umožní objevit krásu této úžasné oblasti a vychutnat si neuvěřitelné přírodní scenérie. Každé město nabízí unikátní turistické atrakce a příležitosti k dobrodružství. Bez ohledu na to, jestli si vyberete Bariloche, El Calafate nebo Ushuaiu, jedno je jisté – Patagonie vás okouzlí svou ohromující krásou a nabídne vám jedinečné zážitky, které budete pamatovat po celý život.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách