Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Argentina El Calafate (perito moreno)

Dovolená Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentina je země, která je známá svou krásnou přírodou a fantastickými turistickými zajímavostmi. Jedním z nejvíce vyhledávaných míst pro dovolenou je El Calafate, které se nachází v provincii Santa Cruz ve jižní části země. Toto malebné město je skvělým výchozím bodem pro objevování úžasného národního parku Los Glaciares, domovu impozantního ledovce Perito Moreno.

Perito Moreno je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších ledovců v Argentině. Rozkládá se na 250 čtverečních kilometrech a dosahuje výšky až 60 metrů. Jeho impozantní velikost a jedinečná modrobílá barva láká turisty z celého světa. Ledovec je součástí národního parku Los Glaciares, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedním z největších lákadel tohoto ledovce je jeho dynamický proces. Perito Moreno je jediným ledovcem na světě, který si stále udržuje své rozměry bez ohledu na globální oteplování. Každých několik let dochází k dramatickému jevu, při kterém ledovec praskne a tříští se do ledových krychlí. Tento úžasný zvuk a pohled na tříštící se ledovce je nezapomenutelným zážitkem.

V El Calafate můžete také navštívit ledovcové jezera, která jsou vytvořena roztaveným ledem z Perito Moreno. Prozkoumejte krápníkové jeskyně, které pokrývají ledovec, a ochutnejte čistou vodu z vodopádů, které z něj tečou. Též si můžete užít adrenalinové aktivity jako je chůze po ledovcích nebo plavba po jezeře v blízkosti ledovců.

El Calafate samo o sobě je také kouzelné město. Své jméno dostalo podle stromu calafate, jehož bobule jsou sladké jako med a slouží k výrobě marmelády. Město je obklopeno sněžnými vrcholky And a nabízí atmosféru horského města. Po prozkoumání ledovců se můžete projít kouzelnými uličkami, kde najdete mnoho obchodů s místními produkty, restaurace se skvělým jídlem a přívětivými místními obyvateli.

Pokud hledáte dovolenou ve spojení s nádhernou přírodou a jedinečnými zážitky, El Calafate a ledovec Perito Moreno jsou tou správnou volbou. Argentina nabízí tolik krásných a fascinujících míst k návštěvě, ale není pochyb o tom, že El Calafate je jedním z nejvíce působivých a nezapomenutelných. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružnou dovolenou do Argentiny!


Letenka Argentina El Calafate (perito moreno)


Argentina je země plná přírodních krás a jedním z nejpopulárnějších cílů pro turisty z celého světa je město El Calafate a jeho nejslavnější atrakce - ledovec Perito Moreno.

El Calafate se nachází v jižní Argentině, v provincii Santa Cruz, a je obklopen neporušenou divokou přírodou. Město je skvělým výchozím bodem pro výlety do Patagonie a jižního ledového pole.

Ať už máte rádi turistiku, rybaření, kajakování nebo sledování zvířat, El Calafate nabízí neomezené možnosti pro dobrodružství v přírodě. Navštivte třeba Národní park Los Glaciares, který se rozkládá na ploše téměř 750 tisíc hektarů s ledovci, horskými masivy a jezery.

Nejznámější atrakcí v El Calafate je ale nejspíše ledovec Perito Moreno, jedna z největších a nejkrásnějších přírodních scenérií na světě. Tento ohromující ledovec se táhne přes 60 km a v některých částech dosahuje výšky více než 70 metrů.

Perito Moreno je aktivní ledovec, který se neustále pohybuje a "kalí" se do jezera Argentino, tvořící impozantní zvuky a občas dokonce velké vlny. Turisté mohou zblízka pozorovat ledovec na lodích nebo procházkách po speciálně vyznačených trasách.

K získání letenky do El Calafate není potřeba mnoho peněz. Ceny letenek se pohybují v rozmezí mezi 6000 až 10000 Kč a let trvá přibližně 18 hodin s jedním nebo dvěma přestupy. Doporučuje se letět z Buenos Aires nebo z Santiago de Chile, které jsou největšími letišti v této oblasti.

Argentina je země s neporušenou přírodou a nezapomenutelnými zážitky. Dovolte si navštívit město El Calafate a užít si jedinečnou možnost vidět jedinečný přírodní ledovec Perito Moreno.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Calafate (perito moreno)


1. Jak se dostanu do El Calafate?
- Lze tam cestovat buď letecky, nejbližší letiště je v El Calafate, nebo autobusem z dalších argentinských měst.

2. Jak dlouho trvá cesta do El Calafate?
- Let z Buenos Aires trvá přibližně 3 hodiny, z jiných argentinských měst záleží na vzdálenosti. Autobusem je to z Buenos Aires přibližně 36 hodin.

3. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Perito Morena?
- Nejlepší doba k návštěvě Perito Morena je od listopadu do března, kdy je zde léto a příjemné počasí.

4. Jaká je vstupní cena do Perito Morena?
- Vstupní cena do Národního parku Los Glaciares, kde se nachází Perito Moreno, se liší podle národnosti a věku. Aktuální ceny lze najít na oficiálních stránkách parku.

5. Jak dlouho trvá výlet z El Calafate na Perito Moreno?
- Výlet na Perito Moreno trvá přibližně 1,5 hodiny autem z El Calafate.

6. Jaká je nejlepší cesta k Perito Moreno?
- Nejlepší cesta z El Calafate na Perito Moreno vede po silnici Ruta 11.

7. Jaké aktivity lze dělat v Perito Morenu?
- V Perito Morenu lze podniknout procházky po chodnicích kolem ledovce, plavbu lodí po jezeře Nahuel Huapi, trekking po ledovci nebo ledovcovými jeskyněmi, a pozorování lososů v okolních řekách.

8. Mohu vidět lachtany nebo tučňáky v Perito Morenu?
- V Perito Morenu lze vidět místně hnízdící kolonii lachtanů, ale tučňáci zde nežijí.

9. Kde se dá ubytovat v El Calafate?
- V El Calafate je k dispozici mnoho hotelů, hostelů a ubytování na Airbnb. Doporučuje se rezervovat předem, zejména ve vysoké sezóně.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v El Calafate?
- Doporučuje se zůstat v El Calafate minimálně 2 až 3 dny, aby byl dostatek času na návštěvu Perito Morena a dalších okolních atrakcí, jako je Chalten nebo Torres del Paine v Chile.


Počasí Argentina El Calafate (perito moreno)


El Calafate, také známé jako Perito Moreno, je malebné město v provincii Santa Cruz na jižním cípu Argentiny. Toto město je obklopené krásnou přírodou a nabízí návštěvníkům neskutečnou atmosféru a jedinečné počasí.

Počasí v El Calafate je charakteristické svými chladnými a suchými podmínkami. Průměrná teplota v létě, které probíhá od prosince do února, se pohybuje mezi 15 a 20 stupni Celsia. Jelikož je město nacházející se na jižní polokouli, může být léto poněkud chladnější než na jiných místech stejně vzdálených od rovníku. V zimě, která přichází od června do srpna, klesá teplota na průměrných 0 až 5 stupňů Celsia.

Srpnový měsíc je obvykle nejchladnějším obdobím v El Calafate. Teploty se mohou snadno dostat pod bod mrazu, a tak je nutné se vhodně obléknout a připravit na možné sněhové vločky. I když je zima chladná, návštěva během tohoto období má výhodu v menším množství turistů, což umožňuje klidnější prohlídku okolních atrakcí.

Přestože je El Calafate vesměs chladné místo, srážky jsou zde poměrně vzácné. Roční úhrn srážek se pohybuje mezi 200 a 250 mm, což je relativně nízké množství v porovnání s jinými oblastmi. To znamená, že návštěvníci se obvykle nemusejí obávat dešťových dnů a mohou si plně užívat okolní krajiny.

El Calafate je známé především díky svému největšímu ledovci – Perito Moreno ledovci. Tento ledovec se nachází v národním parku Los Glaciares a přitahuje tisíce turistů z celého světa. Toto je místo, kde můžete vidět ledové plochy těsně před očima a vychutnat si nádherný pohled na krápníkové formace a modré tůňky. Počasí zde může být proměnlivé a rychle se měnit, což přidává na dramaticitě tomuto jedinečnému zážitku.

V místním městě samotném najdete útulné a pohostinné hotely, restaurace s vyhlášenou argentinskou kuchyní a obchody s regionálními suvenýry. Město je také výchozím bodem pro výlety a trekkingy v okolních horách a národním parku Los Glaciares.

Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit El Calafate, zážitek z tohoto malebného města a jeho okolí je neuvěřitelný. Počasí zde přispívá k netradičnímu a nezapomenutelnému dobrodružství mezi ledovci a úchvatné krajině argentinské Patagonie.


Ubytování Argentina El Calafate (perito moreno)


El Calafate se nachází v jižní Argentině, v provincii Santa Cruz. Je to malé město na břehu argentinského jezera, které leží asi 80 kilometrů od největšího ledovce na světě, Perito Moreno. Tento ledovec je neuvěřitelným přírodním divem a návštěva El Calafate zahrnuje obvykle výlety k tomuto ledovci.

V El Calafate najdete velké množství hotelů, od nejlevnějších po luxusní hotely. Většina hotelů se nachází v centru města a nabízejí pohodlné a čisté pokoje. Některé z nejlepších hotelů v El Calafate jsou Los Sauces Casa Patagonica, Eolo - Patagonia Spirit a Xelena Hotel & Suites.

Los Sauces Casa Patagonica je luxusní hotel s krásnými zahradami a bazénem. Hotel nabízí komfortní pokoje s výhledem na park nebo na lagunu Nimez. Hotel také nabízí restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční argentinská jídla. Tento hotel je skvělou volbou pro ty, kteří hledají luxusní pobyt v El Calafate.

Eolo - Patagonia Spirit je také luxusní hotel s neuvěřitelným výhledem na jezero a okolní hory. Hotel nabízí prostorné a pohodlné pokoje s vlastním vstupem a terasou. Hotel má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční argentinská jídla.

Xelena Hotel & Suites je moderní hotel s výhledem na jezero. Hotel nabízí prostorné a moderní pokoje s klimatizací a vlastní koupelnou. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat argentinská jídla. Xelena Hotel & Suites je skvělou volbou pro ty, kteří hledají moderní a pohodlné ubytování.

Pokud hledáte levnější ubytování v El Calafate, najdete ho v malých penzionech a hostelech. Některé z nejlepších hostels v El Calafate jsou America del Sur Hostel El Calafate, Hostel de las Manos a Hostel del Glaciar Pioneros.

America del Sur Hostel El Calafate je velmi oblíbený hostel v centru města. Hostel nabízí pohodlné postele a za příplatek můžete mít soukromý pokoj. Hostel má také společné kuchyňky a salonky, kde si můžete odpočinout a setkat se s dalšími cestovateli.

Hostel de las Manos je malý hostel s velmi přátelským personálem. Hostel nabízí pohodlné postele a společné kuchyňky. Hostel se nachází kousek od centra města, což je skvělé pro ty, kteří chtějí být blízko všech restaurací a obchodů.

Hostel del Glaciar Pioneros je také velmi oblíbený hostel v El Calafate. Hostel nabízí pohodlné postele a společné kuchyňky. Hostel se nachází kousek od centra města a je ideální pro ty, kteří chtějí být blízko všech turistických atrakcí.

V El Calafate najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po levné hostely. Bez ohledu na to, které ubytování si vyberete, určitě budete mít nezapomenutelný pobyt v tomto krásném argentinském městě.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách