Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Albánie Pishat e Butrintit

Dovolená Albánie Pishat e Butrintit


Albánie je země plná tajemství a krásné přírody, kterou by každý měl navštívit alespoň jednou v životě. Pokud se rozhodnete pro dovolenou Albánie, jistě nebudete litovat. Mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa patří i oblast Pishat e Butrintit.

Pishat e Butrintit je národní park a zároveň chráněné území na jihu Albánie v blízkosti města Saranda. Tato oblast byla v minulosti strategickým bodem Řeků i Římanů, kteří zde budovali mnoho impresivních staveb a využívali především hlavně přístavy Butrint a Finiq.

V současné době je hlavním turistickým centrem oblasti Butrint, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tento muzeum pod širým nebem nabízí svým návštěvníkům mnoho historických památek, jako jsou starověké divadlo ze 3. století př.n.l. s kapacitou 15 000 diváků, bazilika s mozaikami a mnoho dalšího.

Pro milovníky přírody zde najdete i unikátní biotop a kaštanové háje, ve kterých se můžete projít a prohlédnout si zdejší populaci různých druhů ptáků či ryb.

Svůj pobyt v oblasti Pishat e Butrintit můžete strávit i u krásné pláže s čistou vodou a pozvolným vstupem do moře. Můžete se také vydat na výlet lodí a navštívit např. ostrov Korfu, který leží jen pár kilometrů odtud.

Pro milovníky dobrého jídla zde najdete řadu restaurací a kaváren s tradiční albaňskou kuchyní. Určitě vyzkoušejte místní speciálníty, jako jsou bakllava, byrek nebo tave kosi.

Při plánování vaší dovolené v Albánii rozhodně nezapomeňte zahrnout i oblast Pishat e Butrintit do vašeho plánu. Zaručeně vás zde čeká krásný pobyt plný historie, přírody a zábavy pro celou rodinu.


Počasí Albánie Pishat e Butrintit


Albánie a její počasí nabízí mnoho příležitostí pro návštěvy této krásné země. Pishat e Butrintit, malá vesnice ležící na jihu země, je jedním z méně známých turistických cílů, kde můžete užít krásnou pláž a přírodu. Počasí v této oblasti je většinou velmi příjemné a ideální pro některé aktivní aktivity.

V létě dosahují teploty v oblasti Pishat e Butrintit průměrné hodnoty kolem 28 ° C a mořská voda má teploty okolo 26 ° C. Přestože je to období s největším množstvím slunečního světla a míněnou stánní dovolenou, často bývá velmi horko a s tropickou vlhkostí, což vám může způsobit některé nepříjemnosti. Pokud cestujete v létě, berte s sebou lehké oblečení, sluneční brýle, široké klobouky, opalovací krémy se silným faktorem a hydratační nápoje.

Podzim je ideální doba pro ty, kteří chtějí užívat místních pláží, ale nechtějí se utopit v náporu letních měsíců. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje okolo 23 ° C, což je stále dostatečně teplé pro koupání a plážové aktivity. Avšak, pokud se setmí, může být noční chladné a je vhodné si s sebou vzít lehkou bundu nebo svetr.

Zima je období, kdy většina cestovatelů opouští Albánii a letoviska se zavírají. Nicméně, když se ocitnete mezi těmi málo odvážnými, kteří se rozhodnou navštívit Albánii v zimě, můžete zažít zcela odlišnou stránku této historické oblasti. Průměrná teplota v Pishat e Butrintit v zimě se pohybuje okolo 14 až 15 ° C, často s deštěm a celkově vlhké počasí. Pokud se rozhodnete cestovat v zimě, buďte připraveni na chladné rána a večery, protože teplota může klesnout na 5 ° C, a to zejména v horských oblastech.

Jaro může být ideální doba pro návštěvu Pishat e Butrintit. Místní příroda je plná květin a vegetace a stromy se poprvé začínají zelenat. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje okolo 19 ° C, ale mokré počasí může narušit vaši dovolenou. Začátkem jara je většina pláží téměř vylidněná, což vám umožní užít si soukromou pláž bez davů turistů, a to za relativně nízké ceny.

Celkově vzato, Albánie se může pochlubit idylickým počasím při každé roční době a Pishat e Butrintit je jedním z méně navštěvovaných klenotů této krásné země. Bez ohledu na měsíc, který se rozhodnete navštívit, můžete se těšit na příjemné počasí a nepopsatelnou krásu tohoto unikátního místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Pishat e Butrintit


1) Jaké jsou hlavní atrakce v oblasti Pishat e Butrintit?
Pishat e Butrintit je především známé jako centrum archeologického parku Butrint, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Park nabízí návštěvníkům mnoho historických památek, včetně římských a byzantských ruin, starověkého divadla a starobylých pevností.

2) Jak se do oblasti Pishat e Butrintit dostat?
Pishat e Butrintit leží v jižní Albánii poblíž města Sarandë. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je letecky do albánského hlavního města Tirany a poté autem nebo autobusem přes Sarandë.

3) Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu Pishat e Butrintit?
Ideální doba pro návštěvu oblasti Pishat e Butrintit je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a archeologický park je otevřen pro veřejnost.

4) Jsou v oblasti Pishat e Butrintit k dispozici ubytovací možnosti?
Ano, v blízkosti oblasti Pishat e Butrintit se nachází několik hotelů a penzionů. Město Sarandë, které je nedaleko, nabízí širokou škálu ubytovacích možností.

5) Mohu si v oblasti Pishat e Butrintit udělat piknik?
Ano, v oblasti archeologického parku Butrint jsou k dispozici piknikové stoly a zastřešené plochy, kde si můžete udělat piknik. Je však důležité dodržovat pravidla a uklízet po sobě.

6) Musím si zakoupit vstupenku do archeologického parku Butrint předem nebo je možné ji zakoupit přímo na místě?
Vstupenky do archeologického parku Butrint můžete zakoupit přímo na místě. Je však vhodné mít hotovost, protože karty nejsou vždy přijímány.

7) Kolik času bych měl/a vyčlenit pro návštěvu archeologického parku Butrint?
Návštěva archeologického parku Butrint obvykle trvá několik hodin, v závislosti na vašem zájmu o historii a archeologii. Doporučuje se tedy vyčlenit alespoň půl dne pro prohlídku parku.

8) Existuje nějaké omezení ohledně fotografování v archeologickém parku Butrint?
Fotografování je v archeologickém parku Butrint povoleno, ale není dovoleno používat profesionální fotoaparáty nebo kamery se stativy. Postupujte podle pokynů personálu a respektujte zákazy fotografování určitých památek.

9) Jsou v oblasti Pishat e Butrintit restaurace nebo občerstvení?
Ano, v blízkosti archeologického parku Butrint se nachází několik restaurací a občerstvení, kde si můžete po prohlídce odpočinout a občerstvit se.

10) Jaká jsou pravidla ohledně zacházení s přírodním a kulturním dědictvím v oblasti Pishat e Butrintit?
Je důležité respektovat a chránit přírodní a kulturní dědictví v oblasti Pishat e Butrintit. Dodržujte pravidla návštěvy archeologického parku a zanechte místo tak, jak jste je našli. Nedovolujte si odnášet žádné artefakty nebo narušovat prostředí.


Ubytování Albánie Pishat e Butrintit


Albánie je jednou z nejkrásnějších zemí ve střední Evropě, která láká nejen svými nádhernými plážemi a horskými krajinami, ale také bohatou historií a kulturním dědictvím. Jednou z nejnavštěvovanějších destinací v této zemi je Butrint, starověké město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pro turisty, kteří si chtějí vychutnat autentickou atmosféru tohoto historického místa, je ideálním ubytováním Pishat e Butrintit. Tento malý přímořský resort se nachází jen pár minut chůze od Butrintu a nabízí návštěvníkům pohodlné a stylové ubytování.

Pishat e Butrintit má k dispozici různé typy ubytování, které vyhovují potřebám každého hosta. Od komfortních pokojů až po prostorné apartmány s výhledem na moře, tento resort je skvělou volbou pro rodiny, páry i jednotlivce.

Každý pokoj je zařízen tak, aby hosté měli pocit domova. Moderní vybavení zahrnuje televizi, klimatizaci, vlastní koupelnu a WiFi připojení. Apartmány mají navíc také malý kuchyňský kout, kde si hosté mohou sami připravit jídlo. Pokoje jsou prostorné a elegantní, s pohodlným nábytkem a příjemným designem.

Pishat e Butrintit také nabízí svým hostům širokou škálu služeb a vybavení. K dispozici je restaurace, kde se podávají tradiční albaňské pokrmy i mezinárodní speciality. V letních měsících můžete relaxovat u bazénu s výhledem na moře nebo se vypravit na krátkou procházku k nedaleké pláži. Resort také poskytuje parkovací místo a transfer z letiště na vyžádání.

Jedním z hlavních lákadel ubytování Pishat e Butrintit je jeho poloha. Mnoho turistů sem přichází hlavně kvůli navštívení starověkého města Butrint. Tento archeologický skvost je svědkem několika tisíc let historie a nabízí fantastickou možnost prozkoumat zbytky chrámů, divadel a dalších starověkých staveb. Navíc, okolní přírodní rezervace a jezero Butrint jsou domovem pro mnoho druhů volně žijících zvířat a rostlin, což vytváří úchvatnou kulisu pro ty, kdo chtějí užít si přírodu.

Věřím, že Pishat e Butrintit je skvělým ubytováním pro ty, kdo chtějí objevovat krásy Albánie a zároveň si užívat pohodlí a relaxaci. Návštěva tohoto malého resortu vám umožní poznat Butrint a jeho okolí z blízka a zažít autentickou atmosféru tohoto nádherného regionu.


Letenka Albánie Pishat e Butrintit


Albánie je země bohatá na historická a přírodní bohatství, která láká turisty z celého světa. Jedno z nejvýznamnějších míst pro návštěvníky je oblast Butrinti, která se nachází nedaleko města Sarandë. V tomto článku se podíváme na jedinečnou letenku - "Pishat e Butrintit".

"Pishat e Butrintit" je letenka, která umožňuje turistům vstup do Národního parku Butrint. Tato oblast byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO pro svou historickou a archeologickou hodnotu. Letenka je v podstatě vstupenkou, která platí po omezenou dobu a umožňuje turistům objevit jedinečnou krásu parku Butrint.

Národní park Butrint se nachází na jižním pobřeží Albánie a je domovem mnoha historických a archeologických památek. Zahrnuje rozsáhlou římskou vykopávku, která je jednou z největších a nejlépe zachovalých v celé Evropě. Turisté mohou spatřit ruiny, které pocházejí z různých období od helénského až po byzantské a osmanské. V parku se nachází také mnoho starověkých chrámů, divadel a dalších staveb, které vypovídají o historii této oblasti.

Letenka "Pishat e Butrintit" je nejen vstupenkou do Národního parku, ale také zahrnuje průvodce, který vás provede touto fascinující oblastí. Průvodce má hluboké znalosti historie Butrinti a bude vám poskytovat informace o každé zastávce a památce, které navštívíte. Během procházky se dozvíte zajímavosti o starověkém životě, kultuře a zvyklostech, které tvořily historii Butrinti.

"Pishat e Butrintit" je cenově dostupná a je možné ji zakoupit na pokladně nebo online před návštěvou Národního parku. Cena letenky zahrnuje nejen vstup do parku a průvodce, ale také další benefity, jako je používání turistických tras, piknikových prostor a možnost občerstvení v místních kavárnách a restauracích.

Navštívit Národní park Butrint a využít letenku "Pishat e Butrintit" je jedinečná zážitek, který nelze opomenout při návštěvě Albánie. Kombinace fascinující historie, nádherné přírody a pohostinných místních lidí vytváří dokonalý mix pro každého turistu.

Takže, pokud plánujete navštívit Albánii, nezapomeňte si zakoupit letenku "Pishat e Butrintit" a ponořte se do bohatých dějin Butrinti a jeho okolí. Budete překvapeni tím, jaké poklady a krásy tato oblast skrývá.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách