Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


1. Co je Albánie Modré oko?
Albánie Modré oko, známá také jako Syri i Kaltër, je přírodní památka nacházející se v Albánii. Jedná se o modrý pramen ležící v krásném horském prostředí.

2. Jak se dostanu do Albánie Modré oko?
Albánie Modré oko se nachází ve vesnici Muzinë, poblíž města Sarandë na albánském pobřeží. Je přístupná autem, a pokud nemáte vlastní dopravu, existují také organizované výlety a taxislužby.

3. Kde se nachází Albánie Modré oko?
Albánie Modré oko se nachází v jižní Albánii, v Sarandském regionu, nedaleko hranice s Řeckem.

4. Jaký je vstupné do Albánie Modré oko?
Vstupné do Albánie Modré oko je zdarma. Není zde žádná vstupní poplatek.

5. Jaká je nejlepší doba návštěvy Albánie Modré oko?
Nejlepší doba návštěvy Albánie Modré oko je během teplých letních měsíců, kdy je možné se v prameni osvěžit. Můžete sem přijít kdykoliv během roku, ale buďte připraveni na to, že v zimě může být pramen příliš chladný k plavání.

6. Je možné se ve Správně Modrého oka koupat?
Ano, je možné se ve Správně Modrého oka koupat. Voda je velmi čistá a svěží. Doporučuje se však mít s sebou plavečky, protože někdy je na místě přítomno více návštěvníků.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Albánie Modré oko?
Prohlídka Albánie Modré oko obvykle netrvá příliš dlouho, stačí hodina až dvě. Záleží na tom, kolik si chcete užít vody a pokochat se okolní přírodou.

8. Existují v okolí Albánie Modré oko další atrakce?
Ano, v okolí Albánie Modré oko je mnoho dalších atrakcí. V blízkosti se nachází také horské vesnice a krásné pláže Sarandy. Můžete si naplánovat celodenní výlet a prozkoumat celý region.

9. Je Albánie Modré oko vhodná pro děti?
Ano, Albánie Modré oko je vhodná i pro děti. Je zde plnitelný bazén, ve kterém mohou děti bezpečně plavat. Doporučuje se však dbát zvýšené opatrnost, zejména pokud děti neumí dobře plavat.

10. Je Albánie Modré oko otevřena po celý rok?
Ano, Albánie Modré oko je otevřena po celý rok. Můžete sem přijít kdykoliv během roku, ale pamatujte si, že v zimě může být voda velmi chladná.


Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër): Tajemství skrytého přírodního krásy

Jižní Albánie je domovem nespočtu přírodních divů, a mezi nejznámější z nich patří krásné Modré oko, překrásné jezero hluboké modré barvy obklopené horskými vrcholky. Modré oko, známé také jako Syri i Kaltër, se nachází v horské oblasti opčiny Malesi e Madhe v severní Albánii a jeho kouzlo láká návštěvníky z celého světa.

Modré oko je přirozený pramen, který vytváří jezero napájené podzemními prameny. Voda v jezeře je úžasně čistá a průzračná, což je dáno nedotčenou přírodou v okolí. Na dně jezera je možno sledovat živé organismy i vzácné druhy rostlin.

Jezero Modré oko se nachází v nadmořské výšce okolo 900 metrů a jeho hloubka je překvapivých 50 metrů. Představa, že takové jezero leží uprostřed malého horského údolí, vyvolává dojem jako z pohádky.

Když se návštěvníci poprvé setkají s Modrým okem, okamžitě je oslní jeho intenzivní barvou. Modrá barva je přirozeným důsledkem odlesku světla ze dna jezera, které je pokryto bílým vápencem. Tato kombinace vytváří unikátní optický efekt, který je řídce kdekoliv jinde na světě.

Návštěvníci mají možnost obdivovat jezero z nadhledu díky vyhlídkové plošině, kterou mohou dosáhnout po krátké pěší túře. Při této cestě se mohou setkat s okouzlující faunou a flórou oblasti, protože Modré oko je součástí přírodní rezervace s mnoha vzácnými živočišnými a rostlinnými druhy.

Pro ty, kteří milují dobrodružství, je také k dispozici možnost potápění v Modrém oku. Toto potápění ale vyžaduje určitou odbornost a zkušenosti, protože hloubka jezera a studená voda představují specifické výzvy. Nicméně, za tuto zkušenost se vyplatí, protože pod hladinou jezera se rozprostírá úchvatný podvodní svět.

Jižní Albánie, včetně Modrého oka, je ještě stále relativně neznámým cestovatelským cílem a turistům nabízí příležitost objevovat neporušenou a nedotčenou přírodu. Při návštěvě prastarého Modrého oka se návštěvníci dostávají do jiného světa, zkoumají bohatství potápěčského ráje, stýkají se s místními obyvateli a poznávají albánské kulturní dědictví.

Modré oko je skutečným pokladem jedinečné krásy v samém srdci hor. Letenka do Albánie, přesněji do Modrého oka, je vstupenkou do tajemství a dobrodružství, která jistě překvapí a ocení všechny milovníky přírody a nádhery.


Dovolená Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je země bohatá na překrásné přírodní scenérie a jedním z nejkrásnějších míst je Modré oko neboli Syri i Kaltër. Toto místo leží v jižní části země, v blízkosti obce Muzinë. Pokud máte plán na dovolenou a hledáte dovolenou, která bude spojovat krásnou přírodu i koupání, Modré oko je tou správnou volbou.

Podívejme se společně na to, co vše Albánie a Modré oko mají turistům na dovolené nabídnout:

Krásné pláže
Albánie a Modré oko se proslavují svými plážemi s jemným pískem a azurově modrým mořem. Tyto pláže patří mezi nejkrásnější v celé Evropě. Navíc se v této oblasti nachází mnoho přístavišť, odkud lze zajistit vodní taxi, které Vás zavezou na skryté pláže v okolí či dokonce až na tajemné a nedostupné ostrovy, které zdobí výrazné útesy s nádhernými skalními útvary.

Modré oko
Modré oko je mimořádně krásné a tajemné jezero. Jeho nezávislý zdroj vody se nachází 25 metrů pod hladinou a vytváří neuvěřitelně modré vody, které působí téměř kouzelně. Toto místo si můžete prohlédnout na vlastní pěst, anebo se nechat na lodičce převézt přímo ke křišťálově modrému jezeru.

Potápění a šnorchlování
Díky průzračné vodě nabízí oblast kolem Syri i Kaltër úžasnou možnost se potápět či šnorchlovat v úžasném podmořském světě, s pestrou faunou a flórou. Pokud nemáte vlastní potápěčské vybavení, není to problém, v oblasti si můžete potápěčskou soupravu sehnat.

Kulturní památky
Albánie má navíc i svou vlastní kulturní historii. V sousedství Modrého oka, ve vesnici Qeparo, se totiž nachází historická pevnost či klášter Himara, které patří mezi hlavní turistické lákadla této oblasti. Můžete se společně s průvodcem projet po malebných horských silnicích a podívat se na malebné vesnice, plné historických památek.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Albánii a navštívíte Modré oko, bude Vám zaručena krásná dovolená v rámci bohaté přírodní scenérie této nezapomenutelné krajiny.


Počasí Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie – země ležící na křižovatce vlivů Východu a Západu, ještě donedávna nebyla příliš známá turistickou destinací, ale to se v posledních letech pomalu začíná měnit. Albánie nabízí mnoho krásných míst či přírodních zajímavostí, jednou z nich je i Syri i Kaltër, v překladu Modré oko.

Syri i Kaltër se nachází nedaleko města Sarandy, v jihozápadní části země. Jedná se o jednu z nejkrásnějších přírodních krás Albánie. Modré oko je přírodní jezero, které vzniklo propadnutím krasové jeskyně. Barva jezera je modrá a průzračná, dno je pokryto oblázky a kamínky. Je to skutečně magické místo, plné klidu a přírodní krásy.

Modré oko je oblíbenou turistickou destinací v létě, kdy zde najdete tisíce návštěvníků. Můžete si tu pronajmout slunečník a lehátko, popíjet si nějaký osvěžující nápoj či si zkrátka jen užít pohodového odpočinku v malebném okolí. Přirozený bazén modrého jezera je ideální pro koupání, potápění nebo šnorchlování.

V okolí Modrého oka najdete také řadu turistických stezek. Pokud máte rádi pěší túry, určitě vás potěší množství tras v této oblasti. Proč nezvolit například průzkum krasové oblasti okolo jezera, která vás zavede k malým jeskyním a skalám s panoramatickými výhledy?

Na konci října 2020 navíc byla v této oblasti otevřena nová turistická stezka mezi sarandským přírodním parkem Butrint a jezerem Modré oko. Toto spojení dlouhé 4,2 km si můžete užít na kole nebo pěšky.

Albánie je krásná země, která nabízí mnoho turistických atrakcí. Pokud náhodou plánujete svou další dovolenou, zkuste na svou cestu zahrnout i Modré oko – tuto skvostnou přírodní krásu uprostřed krajině Albánie.


Ubytování Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je země, která nabízí úchvatnou přírodu, historická místa, úžasné pláže a krásné hory. Jedním z nejznámějších turistických cílů je Modré oko (Syri i Kaltër).

Modré oko je ukryté uvnitř karstového údolí a je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v Albánii. Je to pramen, který je napájen podzemními zdroji vodu z okolních hor. Voda je naprosto průzračná a krásně modrá až tyrkysová.

Jedním z nejdůležitějších faktorů vaší cesty do Albánie bude samozřejmě ubytování. V blízkosti Modrého oka nabízí řada ubytovacích možností zahrnujících hotely, apartmány, hostely a kempy. Zde vám přinášíme několik tipů na ubytování.

Hotel Restorant Gërmenj

Hotel Restorant Gërmenj je komplex budov nacházející se jen kousek od Modrého oka. Tento hotel nabízí moderní elegantní pokoje s výhledem na nádhernou přírodu Albánie. V ceně ubytování je zahrnuto snídaně, kterou si můžete vychutnat na prostorné terase s výhledem na údolí. Hotel také nabízí restauraci s tradiční albánskou kuchyní, takže můžete ochutnat místní speciality.

Kampi i Drinit

Kampi i Drinit je rozlehlý kemp, který se nachází v pěkné a klidné oblasti v blízkosti Modrého oka. Z kempu se nabízí nádherný výhled na přilehlé hory a na přehradní nádrž. K dispozici jsou zde různé velikosti chat, od samostatného pokoje až po velké rodinné chaty s vlastním sociálním zařízením. Kemp také nabízí různé aktivity v přírodě, jako je turistika, cyklistika a rybaření.

Guesthouse Alpbes Turistik

Guesthouse Alpbes Turistik je rodinný pension, který se nachází v obci Dardha, asi 30 minut autem od Modrého oka. Guesthouse nabízí pokoje různých velikostí, od jednoduchých pokojů až po velké apartmány. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, kterou si můžete vychutnat na terase s výhledem na okolní hory. Pension také nabízí různé aktivity v přírodě a turistické výlety.

Výhled z pokoje na Modré oko je něco, co si opravdu nesmíte nechat ujít. Na místě jsou také možnosti pronájmu aut a jízdy na kole, takže si můžete prohlédnout krásné okolí více a na vlastní pěst.

Hlavní zprávou je, že Albánie nabízí mnoho možností ubytování v blízkosti Modrého oka. Od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely a kempy, na výběr je spousta. Nezáleží na tom, zda hledáte romantickou pauzu s partnerem, dobrodružství s přáteli nebo rodinnou dovolenou - Albánie má pro každého něco!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách