Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Albánie Himara

Ubytování Albánie Himara


Albánie je jednou z nejkrásnějších zemí Balkánského poloostrova a nabízí návštěvníkům stovky malebných pláží, úchvatné horské kraje a fascinující historii. Himara, nacházející se na albánském pobřeží Jónského moře, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této oblasti díky svému krásnému ubytování a neuvěřitelnému prostředí.

Himara, známá také jako "Albánská Riviéra", je unikátním městem s bohatou historií a nádherným pobřežním výhledem. Je jedním z nejlépe dochovaných přímořských letovisek na Albánské Riviéře a stala se oblíbeným místem pro turisty z celého světa.

Ubytování v Himare je rozmanité a vyhovuje různým typům cestovatelů. Na výběr tu máte mezi tradičními albánskými domy, rodinnými penziony, luxusními hotely a moderními apartmány. Nejvíce se však Himara vyznačuje svými krásnými ubytovacími zařízeními přímo na pláži.

Místní rodiny otevřely své domy a vytvořily z nich útulné penziony, kde můžete zažít pravou albánskou pohostinnost. Tyto přístavní penziony často nabízejí výhled na moře a pláže jsou vzdálené jen pár kroků od dveří vašeho pokoje. Můžete si tak užívat zvuků vln, relaxovat pod sluncem a prozkoumávat okolí pěší procházkou.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, jsou zde moderní hotely s prvotřídním servisem. Tyto hotely vám poskytnou veškeré pohodlí, které si při dovolené můžete přát, včetně bazénů, wellness center a vynikajících restaurací s tradičními albánskými jídly.

Pokud jste do Himary přijeli s větší skupinou lidí nebo preferujete samostatnost, můžete si pronajmout moderní apartmány. Tyto apartmány jsou plně vybavené a nabízejí vám soukromí a volnost během vaší dovolené. Mnohé z nich mají také nádherný výhled na moře a terasy, kde si můžete užívat skvělého výhledu.

Himara se díky svému umístění stává ideálním výchozím bodem pro poznávání celého regionu jižní Albánie. Můžete navštívit starobylá města, jako je například Butrint, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a procházet úžasnými písečnými plážemi, které jsou opředeny legendami a mýty.

Celkově vzato, ubytování v Himare vám poskytne jedinečnou příležitost zažít neuvěřitelný pobyt na tomto malebném albaňském pobřeží. Bez ohledu na to, zda preferujete rodinné penziony, luxusní hotely, nebo moderní apartmány, Himara vám nabídne vysoce kvalitní a nezapomenutelné ubytování.


Dovolená Albánie Himara


Albánie je jednou z méně známých turistických destinací v Evropě, ale nabízí nádherné pláže, krásnou přírodu a bohatou historii. Jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu, je město Himara.

Himara se nachází na jihu Albánie a je obklopena nádhernými horskými kopci a křišťálově čistým mořem Jónského moře. Město je známé svými malebnými plážemi, malebnými vesnicemi a historickými památkami. Himara také nabízí několik možností ubytování, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce a moře, Himara je ideálním místem. Má několik krásných pláží, které jsou obklopeny impozantními skalami a mají jemný zlatý písek. Pláže v Himare jsou čisté a relativně klidné, což z nich činí dokonalé místo pro relaxaci a odpočinek.

Pokud preferujete aktivnější dovolenou, ve městě a jeho okolí je mnoho možností k výletům a dobrodružství. Můžete si půjčit kajak a prozkoumat okolní zátoky a jeskyně, nebo se vydat na horské túry a obdivovat úchvatný výhled na město a moře. Himara také nabízí skvělé podmínky pro potápění, takže pokud se zajímáte o podvodní svět, nebudete zklamáni.

Himara má také velmi bohatou historii a kulturu. Můžete navštívit starobylou pevnost, která se nachází na vrcholu kopce a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. V historickém centru města najdete také několik starobylých kostelů a klášterů, které stojí za návštěvu.

Místní kuchyně v Himare je také nepřehlédnutelnou součástí pobytu v tomto městě. Albánská kuchyně je bohatá na čerstvé mořské plody, olivový olej a různé druhy sýrů. Existuje mnoho útulných restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat tradiční albánská jídla a pokrmy.

Jednou z nejlepších věcí, které dělat v Himare, je procházka po malebné pobřežní promenádě a obdivovat krásu okolní krajiny. Můžete si také užít západ slunce na pláži a pozorovat, jak slunce klesá za horizont.

V Himare se nachází také několik malých trhů a obchodů, kde můžete zakoupit suvenýry a místní produkty. Albánie je známá pro své vysoce kvalitní ručně vyráběné produkty, jako jsou keramika, šperky a textilie.

Pokud hledáte destinaci pro letní dovolenou, která nabízí kombinaci nádherných pláž, fascinující historie a krásnou přírodu, Himara v Albánii je skvělou volbou. Toto malebné město vás okouzlí svou pohostinností, krásou a bohatou kulturou. Zažijte jedinečnou dovolenou v Himare a odvezte si domů nezapomenutelné zážitky.


Počasí Albánie Himara


Himara je malebné přímořské město ve středomořské Albánii, které se může pyšnit úchvatnou přírodou a svým příjemným středomořským podnebím. Nachází se na jihozápadě Albánie, nedaleko od řeckých hranic, a nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, čisté moře a vynikající klima.

Himara je jedním z nejteplejších a nejslunečnějších míst v Albánii. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C a v zimě zřídka klesá pod 10 °C. Díky svému polohování na pobřeží Jaderského moře je Himara ovlivňována teplými mořskými proudy, které zajišťují příjemné teploty v průběhu celého roku.

Himara je známá svými dlouhými a písečnými plážemi, které lákají dovolenkové turisty z celého světa. Pláže jsou čisté, s jemným pískem a krásnými tyrkysovými vodami. Díky živým korálovým útesům ve vodě je Himara i skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Když se při pobytu v Himarě unavíte od slunění na pláži, můžete se vydat na výlet do blízkého pohoří Llogara, které nabízí nádherný výhled na přilehlé pobřeží a moře.

Himara také nabízí řadu historických památek a zajímavostí pro své návštěvníky. Město je bohaté na zříceniny starověkého města Phoinike, které bylo významným obchodním centrem v dobách antiky. Návštěvníci se mohou projít starobylým přístavem a prozkoumat stopy minulých civilizací.

Pokud hledáte příjemné a slunečné letovisko, které kombinuje nádherné pláže, čisté moře a bohatou historii, stojí za to zvážit Himaru jako svůj cíl. Počasí v této části Albánie je příjemné po celý rok, což z ní dělá ideální destinaci pro letní i zimní dovolenou. Přijeďte a objevte krásy Himary a užijte si dokonalé počasí, které vás zcela uchvátí.


Letenka Albánie Himara


Albánie je stále oblíbenější destinací turistů, kteří hledají krásné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou historii. A mezi všemi krásami, které Albánie nabízí, se nachází město Himara.

Himara je malebné městečko na jihu Albánie, které se nachází na břehu Jónského moře. Proslulý je především svými nádhernými plážemi, krásnou přírodou a bohatou historií. Letenka Albánie Himara vám umožní objevit jedno z nejkrásnějších míst Albánie.

Turisté se do Himary nejčastěji dostávají z letiště v Tirani, což je hlavním městem Albánie. Let trvá zhruba jednu hodinu a letenky na tuhle trasu bývají poměrně dostupné. Pokud nejste fanouškem letadel, můžete Himaru navštívit i autobusem nebo autem, ale tento způsob dopravy bývá časově náročnější.

Himara je ideálním místem pro dovolenou na pláži. Nabízí tolik krásných pláží, že si každý najde tu svoji. Nejznámější jsou pláže Gjipe, Porto Palermo, Livadhi Beach a Jale Beach. Pláže jsou čisté a ne příliš přeplněné, což umocňuje pocit relaxace a uvolnění.

Nicméně Himara nenabízí jen lenošení na pláži. Město a okolí mají bohatou historii, kterou si můžete prohlédnout při historické procházce v pevnosti Himara nebo v pevnosti Porto Palermo. Dalšími zajímavými místy jsou i archeologické naleziště Butrint a město Saranda.

Kromě toho, že je Himara ideálním místem pro dovolenou, je to i skvělé místo pro ochutnání místní kuchyně. Albánie je známá pro své lahodné speciality a v Himare najdete spoustu míst, kde si můžete pochutnat na místních delikatesách, jako jsou například bakllavë (sladkost z listového těsta s ořechy) nebo tave Kosi (tradiční jídlo z jehněčího masa).

V Himare si můžete také užít noční život. Město je plné barů a klubů, které nabízejí živou hudbu a DJ´s. Pokud máte chuť na snídani, je zde také spousta kaváren, které nabízejí skvělé kávy a čerstvé pečivo.

Vzhledem k tomu, že Albánie stále nabízí relativně levné ceny, je Himara skvělou volbou pro ty, kteří hledají kvalitní dovolenou za rozumnou cenu. Letenka Albánie Himara je vstupenkou do nádherného místa, plného přírodních krás, historie, kultury a zábavy. Nečekejte a zarezervujte si letenky do Himary, abyste si užili nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Himara


1) Jak se dostanu do Himary?
Nejbližší letiště s pravidelnými spoji je v Tiraně. Z letiště lze využít autobusové spoje nebo pronajmout auto. Himara je také dobře dostupná autobusem z hlavního města Tiraně.

2) Kolik stojí ubytování v Himarě?
Ceny ubytování se liší v závislosti na sezóně a typu ubytování. V Himarě najdete jak luxusní hotely, tak i levnější hostely nebo apartmány. Pro přesnější informace doporučujeme kontaktovat ubytovací zařízení.

3) Jaké jsou nejlepší pláže v Himarě?
Himara má několik krásných pláží, z nichž se nejvíce doporučuje Llamani Beach, Gjipe Beach a Livadhi Beach. Všechny tyto pláže nabízí čisté moře a úchvatnou přírodu.

4) Jaké jsou nejlepší restaurace v Himarě?
V Himarě najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční albánskou kuchyni i mezinárodní speciality. Některé z nejlépe hodnocených restaurací jsou Restorant Ballkan, Riviera Beach Restaurant a Taverna Amantia.

5) Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Himarě?
Mezi nejlepší aktivity v Himarě patří relaxace na plážích, vodní sporty, procházky historickým centrem, návštěva hradu, výlety do okolních vesnic a výlety do přírodních rezervací, jako je Llogara National Park.

6) Mám-li pouze jeden den v Himarě, co byste mi doporučili vidět?
Pokud máte omezený čas v Himarě, doporučujeme navštívit historické centrum města s tradičními kamennými domy, zahrady a katedrálu. Dále se vydejte na prohlídku hradu Himara, který nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

7) Je Himara bezpečná pro cestovatele?
Himara je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Avšak, jako v jakékoli jiné destinaci, je důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je uchování hodnotných věcí, vyhýbání se opuštěným oblastem a dodržování místních zvyklostí a pravidel.

8) Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Himary?
Nejlepší časy k návštěvě Himary jsou obvykle od května do září, kdy je stabilní a teplé počasí. V této době můžete využívat pláže a provádět různé outdoorové aktivity. V letních měsících bývá v Himarě také mnoho festivalů a kulturních událostí.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách