Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Albánie Butrint

Ubytování Albánie Butrint


Albánie je země bohatá na přírodní krásy, historická místa a kulturní dědictví. Jedním z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu, je Butrint. Tato archeologická lokalita se nachází na jihu země, nedaleko od města Saranda, a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Butrint je místem s dlouhou historií, která sahá až do doby bronzové. Bylo to důležité antické město, které bylo postaveno na ostrově a později propojeno se souší. Během staletí prošlo Butrint pod nadvládou různých říší a civilizací, včetně řecké, římské, byzantské a osmanské. To zanechalo mnoho pozůstatků a artefaktů, které dnes můžeme obdivovat.

Jedním z nejimpozantnějších objektů na Butrintu je amfiteátr. Byl postaven v roce 2. století před naším letopočtem a mohl pojmout až 2000 diváků. Dodnes je stále částečně dochován a je široce uznáván jako perla antického umění. Dalším zajímavým místem je bazilika, která pochází z 5. století. Je to jedna z největších bazilik na Balkáně a poskytuje nádherný výhled na celé Butrintské jezero.

Procházení Butrintem je jako cesta časem, která nás zavede do odlišných období historie. Můžete si projít ulicemi antického města, obdivovat zbytky sloupů a chrámů nebo se zastavit u proslulého Asklépiova chrámu, který sloužil k léčení nemocných v dávných dobách.

Kromě archeologických památek je v Butrintu také překrásná příroda. Chráněné území je obklopeno hustými lesy a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Odtud také pochází označení "Národní park Butrint", které získal v roce 2000. Kolem se nacházejí také četné pláže, které jsou ideální pro relaxaci a koupání.

Turisté, kteří navštíví Albánii a rozhodnou se přijet do Butrintu, mají na výběr z různých možností ubytování. Zdejší nabídka zahrnuje luxusní hotely, rodinné hotely, penziony a kempy. Všechna ubytování jsou vybavena moderními vybaveními a nabízejí pohodlné pokoje a krásné výhledy. Pro ty, kteří se zajímají o autentickou atmosféru, je možné si pronajmout tradiční albánská stavení známá jako "kullas".

Butrint je jedinečnou destinační Albánie. S bohatou historií, fascinujícími archeologickými nalezišti a překrásnou přírodou je to místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Nabízí nejenom historické poznávání, ale také možnost relaxace a ponoření se do překrásné albánské krajiny.


Počasí Albánie Butrint


Albánie je zemí ležící ve Středomoří a je známá svou bohatou historií a překrásnou přírodou. Jedním z nejkrásnějších a historicky nejvýznamnějších míst v Albánii je Butrint. Tento starobylý archeologický komplex se nachází v jižní části země, nedaleko od města Saranda.

Butrint je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 1992 a do dnešního dne se stal jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Albánii. Jeho historie sahá až do období antického Řecka a římské civilizace.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Butrint tak oblíbený mezi turisty, je jeho nádherná poloha u Jónského moře. Tato oblast je obklopena hustými lesy a je bohatá na flóru a faunu. Kombinace klidu, přírodní krásy a historie dělá z Butrintu jedinečné místo.

Co se týče počasí v Albánii a zejména v Butrintu, oblast má typické středomořské podnebí. Léta jsou horká a suchá, s průměrnými teplotami mezi 25 a 30 °C. V létě je také zaznamenána výrazná sluneční aktivita, která láká turisty k navštívení pláží a vodních sportů.

Zima v Butrintu je mírná a vlhká, s teplotami kolem 10-15 °C. Občasné deště jsou běžné, ačkoli sněhové srážky nejsou příliš časté. Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími, kdy teploty oscilují kolem 15-20 °C. Tato období jsou také vhodná pro návštěvu Butrintu, protože počasí je příjemné a mírné.

Pro turisty, kteří navštěvují Butrint, je nejlepší období od května do září, kdy jsou teploty vysoké a slunečno. Turisté mohou prozkoumat nejen archeologické výkopy, ale také si užít slunné dny na pláži a relaxovat v krásném přírodním prostředí.

Při plánování návštěvy Albánie a Butrintu je důležité sledovat předpověď počasí a zkontrolovat aktuální teploty. Pracovníci místních turistických informačních center vám rádi poskytnou potřebné informace a tipy na vaši plánovanou návštěvu.

Butrint je zemský ráj, který spojuje historii, kulturu a přírodu. Bez ohledu na počasí, tato malebná lokalita v Albánii vás určitě okouzlí svou krásou a historií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Butrint


1. Co je Butrint?

Butrint je archeologická lokalita a národní park v Albánii, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v zemi.

2. Kde se nachází Butrint?

Butrint se nachází v jižní Albánii, poblíž města Saranda a nedaleko hranic s Řeckem. Je situován na poloostrově a obklopen jezery a močály.

3. Jaké jsou hlavní památky v Butrintu?

Mezi nejvýznamnější památky v Butrintu patří antické divadlo, baptisterium, románská bazilika, akropole a starobylé hradby. Také zde naleznete několik římských lázní, chrámů a dalších archeologických pozůstatků.

4. Jaké je vstupné do Butrintu?

Vstupné do Butrintu se liší v závislosti na sezóně. Obecně jsou ceny vstupného pro dospělé v rozmezí 700 - 1000 albánských leků (přibližně 5 - 8 eur) a pro děti je vstup zdarma.

5. Jak se dostanu do Butrintu z města Saranda?

Nejběžnější způsob, jak se dostat do Butrintu z města Saranda, je autobusem. Autobusy jezdí pravidelně z centra města do Butrintu. Také se můžete dostat na místo taxíkem, pronajmout si auto nebo využít organizovaného zájezdu.

6. Kolik času je třeba si prohlédnout Butrint?

Doporučuje se strávit v Butrintu alespoň půl dne, abyste mohli naplno prozkoumat všechny památky a projít se po celém archeologickém parku. Můžete si také vyhradit více času, pokud jste archeologickými nalezišti nadšení.

7. Otevírací doba Butrintu

Butrint je otevřen každý den v roce s výjimkou některých svátků. Obvyklé otevírací hodiny jsou od 8:00 do 19:00, avšak v závislosti na sezóně se mohou lišit. Doporučuje se se před návštěvou informovat o aktuálních otevíracích hodinách.

8. Je potřeba si s sebou vzít průvodce do Butrintu?

I když není povinné, může být užitečné si vzít průvodce, který vám poskytne více informací o historii a významu jednotlivých památek v Butrintu. Také si můžete zakoupit tištěný průvodce nebo si stáhnout aplikaci, která obsahuje informace a mapu archeologického parku.


Dovolená Albánie Butrint


Albánie se stala stále populárnější destinací pro dovolenou v posledních letech a jeden z nejvíce fascinujících míst, které byste určitě neměli vynechat, je Butrint. Tato starobylá archeologická lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí úchvatnou kombinaci historie, přírodní krásy a kulturního bohatství.

Butrint se nachází na jižním pobřeží Albánie, nedaleko hranice s Řeckem. Bylo založeno řeckými kolonisty v 8. století před naším letopočtem a postupně se stalo důležitým obchodním a kulturním centrem. Během své existence bylo ovládáno různými civilizacemi, včetně Řeků, Římanů, Byzantinců, Benátčanů a Osmanské říše. Tato různorodá historie je viditelná ve velkém množství dochovaných památek a artefaktů.

Mezi nejznámější památky v Butrintu patří starověké divadlo, které bylo postaveno v 3. století před naším letopočtem. Toto divadlo dokázalo pojmout až 1 500 diváků a je stále v dobrém stavu. Další zajímavou památkou je baptisterium, které pochází z 6. století a je jedním z nejlépe dochovaných křesťanských baptisterií v oblasti. V Butrintu můžete také navštívit akropoli, chrámy, hrobky a různé další stavby, které vám pomohou představit si, jak vypadala tato starověká civilizace.

Kromě historie nabízí Butrint také nádhernou přírodu. Je obklopené národním parkem, který je domovem různých druhů ptáků, zvířat a rostlin. Pro milovníky přírody je zde mnoho tras a stezek, které vás provedou okolím parku a umožní vám objevit místní flóru a faunu. Nejznámější je cesta kolem jezera Butrint, které je také jedním z hlavních turistických lákadel této oblasti.

Albánie se stala dostupnější pro turisty v posledních letech a je zde stále více možností ubytování v blízkosti Butrintu. Můžete si vybrat mezi luxusními hotelovými resorty nebo rodinnými penziony a apartmány. V blízkosti města Saranda, které je nejbližším větším městem k Butrintu, najdete také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční albaňskou kuchyni.

Pokud plánujete dovolenou v Albánii, nezapomeňte zařadit Butrint na svůj seznam. Toto fascinující místo nabízí perfektní kombinaci historie, přírody a kultury a určitě vás očaruje svou jedinečností.


Letenka Albánie Butrint


Butrint, tajemství Albánie

Pokud hledáte zahradu plnou historických pokladů, butrintský národní park v Albánii je pro vás tím pravým místem. Nachází se na jihu země, nedaleko města Saranda a nedávno se zapsal na seznam světového dědictví UNESCO. Tato starověká archeologická lokalita je fascinující nejen díky svému umístění v nádherném přírodním prostředí, ale také díky bohatství historických artefaktů, kterými je Butrint bohatý.

Nejstarší důkazy osídlení v Butrintu pocházejí z doby bronzové a bylo zde osídlení i v době římské. Archeologické vykopávky odhalily pozůstatky antického divadla, akropole, hřbitova a dalších budov. Procházka Butrintem je skutečně jako cesta časem, která vás provede různými obdobími historie a kultur.

Jedním z architektonických klenotů Butrintu je amfiteátr, který sloužil k pořádání římských her a divadelních představení. Jeho zdi a schodiště, které se dochovaly dodnes, vás zavedou přímo do antického světa. Další zajímavou stavbou je baptistérium – starokřesťanská bazilika s mozaikou a sloupy. Je to unikátní místo, které dokazuje, že křesťanství mělo v Butrintu významnou roli již ve 4. století.

Ale Butrint není pouze kulturním centrem, je to také ráj pro přírodovědce a milovníky přírody. Národní park Butrint zahrnuje laguny, mokřady a borové lesy, které jsou domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů. V parku žije například vzácný orel mořský, sup bělohlavý a několik druhů želv. Je to fantastický ekosystém, který stojí za návštěvu.

Pokud se rozhodnete navštívit Butrint, je nejlepší začít prohlídku v archeologickém muzeu, kde se dozvíte více o historii a kulturním významu tohoto místa. Následně můžete prozkoumat zbytky antických staveb a procházet se po národním parku. Udělejte si piknik na jednom z opuštěných římských domů nebo si udělejte výlet na ostrovy Ksamil, které leží nedaleko Butrintu.

Pokud plánujete návštěvu Butrintu, nezapomeňte na dostatek času a energie. Toto místo je jedinečné a rozhodně stojí za to. Letenky do Albánie jsou bezproblémově dostupné z mnoha evropských letišť a do Sarandy, nejbližšího města k Butrintu, se dostanete snadno lodí z řeckého přístavu Korfu.

Butrint je tajemné místo, které vám umožní procházet se v historii a užívat si přírodního krásy. Připravte se na to, že se stanete součástí jedinečného příběhu a načerpáte energii z tohoto starobylého místa.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách